Bugünkü
Takvim

Başkan Erdoğan'dan mesajı

Başkan Erdoğan, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45. yıl dönümü nedeniyle önemli mesajlar verdi: Ada’nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler karşılarında Türkiye’nin ve KKTC’nin kararlılığını bulacaklardır.

Doğu Akdeniz mesajı
Başkan , ve Özgürlük Bayramı vesilesiyle KKTC Cumhurbaşkanı 'ya mesaj gönderdi. Mesajında 'deki gelişmelere değindi. Özetle şu ifadelere yer verdi:

TÜM DÜNYA GÖRDÜ: Türkiye, Barış Harekatı'nı, Kıbrıs Adası'nın eşit sahiplerinden biri olan Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarını korumak amacıyla gerçekleştirmiştir. Bu konudaki kararlılığımızı tüm dünya bugün de görmektedir. Türk ordusunun, Kıbrıs Türkü'nün canı ve güvenliği söz konusu olduğunda 45 yıl önce attığı adımı gerekmesi halinde yine atmakta tereddüt etmeyeceğinden kimse şüphe duymamalıdır.

ÇÖZÜM SİYASİ EŞİTLİK: Kıbrıs'ta olası bir çözüm, ancak Kıbrıs Türkü'nün siyasi eşitliğinin teminat altına alındığı koşullarda gerçekleşecektir. Ada'nın ve bölgenin zenginliklerinin sadece kendilerine ait olduğunu zannedenler, bugün olduğu gibi gelecekte de karşılarında Türkiye'nin ve KKTC'nin kararlılığını bulacaklardır. Bu minvalde Türkiye, Ada'da adil ve kalıcı çözümün sağlanması için Doğu Akdeniz'de barışın hüküm sürmesi için tüm imkânlarını kullanacaktır. Kıbrıs Türkü, Büyük Türk Milletinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu gerçeği değiştirme hayali içinde olanlar beyhude bir amaç uğruna çabaladıklarını er ya da geç fark edeceklerdir.KKTC'nin başkenti Lefkoşa'da, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı'nın 45. yılı dolayısıyla Yavuz Çıkarma Plajı'nda toplanan binlerce kişi şafak nöbeti tuttu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.