Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.07.2019 14:19
  • Son Güncelleme: 17.07.2019 14:29

Son dakika haberi: Pençe-2 Harekâtı’nda terör örgütüne ağır darbe

'ndan gelen son dakika açıklamasında, ''Pençe-2 Harekâtı’nda tespit edilen 5 odalı mağara ve 12 farklı sığınakta; bir Milan tanksavar füzesi, bir drone, çok sayıda mühimmat, El Yapımı Patlayıcı (EYP) düzenekleri, el bombaları ile bir kamyonet tespit edilerek imha edildi.'' denildi.

Pençe-2 Harekâtı’nda terör örgütüne ağır darbe

'ndan Pençe-2 Harekâtı ile ilgili yeni açıklama gedli. Açıklamada, "Tespit edilen 5 odalı, girişi ve çıkışı ayrı olan mağarada; bir Milan tanksavar füzesi, 7 adet 81 mm.lik havan mühimmatı, 20 adet AK-47 mühimmatı, bir drone, iki kutu hazır basmalı, uzaktan komutalı El Yapımı Patlayıcı (EYP) düzeneği, İnfilaklı fitil, 23 adet gaz maskesi ve örgütsel dökümanlar ile bir kamyonet tespit ve imha edilmiştir. Başka bir bölgede tespit edilen ve aktif olarak kullanıldığı anlaşılan 12 sığınakta; iki el telsizi, 20 kg. amonyum nitrat, sekiz kullanıma hazır EYP, bir el bombası, piyade tüfeği ve makineli tüfek mühimmatları, iki lazerle mesafe ölçüm cihazı, dört el dürbünü, 70 fıçı benzin, 50 fıçı mazot bulunarak imha edildi." ifadeleri kullanıldı.

İşte operasyondan kareler:
kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.