Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.07.2019 07:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.07.2019 09:36
ABONE OL

düşmanları ihanet toplantısında tam kadro!

karşıtı çok uluslu ittifak ile yurt dışına kaçan ’cüler ve temsilcileri terör zirvesinde buluştu. Kamışlı’daki ihanet toplantısına ABD, BAE, Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, , Fransa, Bahreyn ve Kanada’dan önemli isimler katıldı. Kırmızı bültenle aranan , Almanya’ya kaçan , firari FETÖ’cü Ergun Babahan da oradaydı.

Türkiye düşmanları ihanet toplantısında tam kadro!

Suriye'nin kuzeyinde terör yapılanmasını devletleştirmek için atılan uluslararası adımlara bir yenisi daha eklendi. YPG/ işgali altındaki Amude'de dün skandal bir toplantı başladı. Üç gün sürecek olan ve sözde 'ın ele alınacağı toplantıyı Birleşmiş Milletlerin (BM) birçok kuruluşundan yüklü miktarda fon alan PKK uzantılı Rojava Stratejik Araştırmalar Merkezi düzenliyor. Yenişafak'ın haberine göre PKK'nın yayın organları, ilk günü karşıtı terör zirvesine dönüşen toplantıya ABD, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan, Mısır, Ürdün, , Fransa, Bahreyn ve Kanada gibi ülkelerden önemli isimlerin katılacağını açıkladı.

FETÖ'CÜLER TAM KADROHüda Kaya

Ergün Babahan

Kuzey Irak'ta hala değişik ad ve kısaltmalarla faaliyet gösteren teröristlerin konuşma yaptığı toplantının ilk gününde ana hedef Türkiye, kurtarıcı gibi pazarlanan ise terör örgütü YPG/PKK oldu. Türkiye'nin kırmızı bültenle aradığı firari Can Dündar, kapsamında aranırken Almanya'ya kaçan Hayko Bağdat, firari FETÖ'cü Ergun Babahan, BAE tarafından fonlanan FETÖ'nün yayın organlarında köşe yazarlığı yapan Fehim Taştekin, Gezi'cilerin ilahiyatçısı İhsan Eliaçık, Cengiz Çandar ve HDP Milletvekili Hüda Kaya da oradaydı. Firari isimler Irak üzerinden Kamışlı'ya geçti.MICHAEL RUBIN DE ORADA

Katılımcılar bunlarla da sınırlı değildi. Terör örgütü YPG/PKK'nın sözcüsü Mustafa Bali, ABD'li eski Temsilci Brett McGurk'a verdiği plaketle bilinen PKK'lı Polat Can, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan raporlar hazırlayan FETÖ'nün ABD'deki sözcüsü CIA raportörü Michael Rubin ve ABD kongre eski üyesi Thomas Alexander Garrett de salondaydı.

PKK'lı elebaşı Polat Can salonda böyle görüntülendi.

Kuzey Irak'taki bağımsızlık referandumunun mimarı ve Barzani yönetiminin Avrupa'daki lobi öncüsü Fransa eski Dışişleri Bakanı Bernard Kouchner ile PKK sempatizanı Pîter Nop, Brayan Williams, Ilîzabet Dîgrî Warnir, Jan Şarl Bîzar gibi isimler de toplantıda dikkat çeken simalar oldu.

İtalya eski Başbakanı Massimo D'Alema da toplantıya telekonferansla bağlandı.

Amude'ye telekonferansla bağlanan İtalya eski Başbakanı Massimo D'Alema da 1998'de Roma'da bulunan teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye iade edilmesini engelleyen isim olarak hafızalara kazınmıştı.

Bernard Kouchner

HESAP SORACAKMIŞ
Doğrudan Erdoğan'ı hedef alan FETÖ'cü Michael Rubin konuşmasında, "Erdoğan yönetimi DEAŞ'ın varlığı için büyük çaba içerisinde. Türkiye yönetiminin DEAŞ'la büyük bağlarının olduğu sabittir. Türk yönetiminden de hesap sorulmalıdır" gibi küstah ifadeler kullandı. Toplantıya telekonferansla bağlanan eski İtalya Başbakanı Massimo D'Alema da terör örgütünün tanıtımını yaptı. D'Alema "DEAŞ mağdurlarına ve QSD, YPG-YPJ güçlerine gönülden bağlılığımı belirtiyorum" diyerek teröristleri selamladı.
Terörden hüküm giyen eski Milletvekili Hatip Dicle de toplantıya yazılı bir mesaj gönderdi. Türkiye ve Katar'a küstah suçlamalar yönelten Dicle, "Günümüzde DEAŞ'a en büyük desteği Türkiye ve Katar verdi. Türkiye Osmanlıcılık hayalleriyle DEAŞ'ı bir aparat olarak kullanmak istedi. Türkiye'nin bölgeye yönelik emelleri ve işgalleri son bulmadan DEAŞ'ın son bulmasından söz edilemez" ifadelerine yer verdi.