Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.06.2019 11:02
  • Son Güncelleme: 25.06.2019 17:24

Son dakika: Askerlik yasası onaylandı mı? nedir? ?

Yeni askerlik sisteminde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Kamuoyunu yakından ilgilendiren Askeralma Kanunu ile ilgili son gelişmeler, askere henüz gitmemiş olan vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Peki, ? Askerlik yasası onaylandı mı? Yeni akerlik sisteminde son durum nedir?

Yeni akerlik sistemi son dakika... Milyonlarca vatandaş yeni askerlik sistemi ile ilgili Meclis'ten gelecek habere kilitlendi. Bilindiği üzere, yeni askerlik sistemi ile askerlik süresi 6 aya düşecek ve bedelli askerlik kalıcı hale gelecek. Yeni askerlik sisteminde 61, 62 ve 63. maddeleri ile geçici 1. maddesi kabul edilmişti. Askerlik sisteminin yasalaşması ile birlikte şu an görevde olan ve 6 ayını dolduran askerlerde terhis olacaklar. Peki, askerlik yasası onaylandı mı? Yeni askerlik sistemi son durum nedir? Askerlik 6 aya düştü mü? İşte yeni askerlik sisemi ile ilgili tüm detaylar...

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK?

Yeni askerlik sistemini düzenleyen Askeralma Kanunu Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı.

Peki, erken terhis ve yeni askerlik sistemi nasıl olacak? İşte cevabı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.