Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 18.06.2019 20:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 18.06.2019 21:24
ABONE OL

Bakan Albayrak'tan 'da meydana gelen felaketine ilişkin açıklama

, Araklı'da meydana gelen nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığında diledi. Albayrak, "Devletimiz, haber alınamayan vatandaşlarımıza sağ salim ulaşılması için seferber olmuştur ve selde oluşan zararın telafisi için gerekli tüm desteği verecektir." dedi.

Bakan Albayrak'tan Araklı açıklaması: Seferber olundu

, Araklı'da meydana gelen nedeniyle hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığında diledi.

Bakan Albayrak, "Araklı'da yaşanan sel nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Devletimiz, haber alınamayan vatandaşlarımıza sağ salim ulaşılması için seferber olmuştur ve selde oluşan zararın telafisi için gerekli tüm desteği verecektir." dedi.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezinde öğle saatlerinde etkili olan sağanak nedeniyle Araklı ilçesi ile bazı mahallere su taşkınları, sel ve heyelanlar meydana geldi.

BİRÇOK EV VE İŞ YERİ ZARAR GÖRDÜ
Sağanak sonucu meydana gelen sel ve heyelanların en fazla etkili olduğu Yeşilyurt mahallesinde bir çok ev ve iş yeri zarar gördü.

İKİ KİŞİYE ULAŞILAMIYOR
Mahallede meydana gelen sel ve heyelanlar nedeniyle iki kişiye ulaşılamadığı öğrenildi.

Olayın ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, iş makineleri, Araklı Belediyesi ekipleri, 112 Acil Sağlık ve AFAD ekipleri de bölgeye gönderildi. Ekiplerin arama kurtarma çalışmaları sürüyor.