Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.06.2019 19:02
  • Son Güncelleme: 17.06.2019 19:53

Son dakika... Başkan Erdoğan'dan 'nin vefatı üzerine ilk açıklama

Başkan Erdoğan 'da açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan, 'nin mahkeme salonunda şehit olmasına ilişkin, "Mursi kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. Erdoğan, "5 yıldır Mursi kardeşimiz cezaevinde ve binlerce arkadaşıyla berer orada mahkum ve bugün de şüpheleri bir kenara koyuyorum emrihak vaki olmak suretiyle şehit oldu" ifadesine yer verdi.

Başkan 'da açıklamalarda bulundu. 'ın demokratik yöntemlerle seçilmiş ilk mahkeme salonunda şehit oldu. Başkan Erdoğan, Muhammed Mursi'nin şehit olmasına ilişkin, "Mursi kardeşime Allah'tan rahmet diliyorum" dedi. Erdoğan Mısır halkına başsağlığı diledi.

"SİSİ 50'YE YAKIN MISIRLIYI İDAM ETMİŞTİR"
Ben öncelikle, Mursi kardeşimize, şehidimize Allah'tan rahmet diliyorum. Demokratik yollarla yüzde 52 gibi bir oy almak suretiyle Mısır'a Cumhurbaşkanı olan merhum Mursi'yi şu anda demokrasiyi bir tarafa koyarak işgalci bir eda ile tamamiyle bir darbe ile Mısır'ın başına geçen şu anki Zalim Sisi, 50'ye yakın Mısırlıyı idam etmiştir.

"BATI, BU İDAMLARA HEP SESSİZ KALMIŞTIR"
Ve Batı, Sisi'nin bu idamlarına karşı hep sessiz kalmıştır. Avrupa Birliği üyesi ülkeler idamı yasaklarken, ne yazık ki Mısır'da bu katil Sisi'nin davetine icetle oradaki toplantıya iştirak etmişlerdir. Bu, ikiyüzlülük değil, çok yüzlülük.

"AYNI HAFTA AB ÜYESİ ÜLKELER MISIR'DA ULUSLARARASI BİR TOPLANTIYA KATILDI"
Siz bir taraftan idamı yasaklayacaksınız, 'den idamı kaldırmasını isteyeceksiniz ve idamı Türkiye'ye kaldırtacaksınız, ama öbür taraftan Mısır'ın bu idam mekanizmalarını çalıştırdığı bir dönemde, hatta hatta 7 genci idam ettikleri bir haftanın içerisinde Mısır'da uluslararası bir toplantıya, AB üyesi ülkelerin katılmasını hiçbir şeyle anlamak, anlatmak mümkün değil.

"ŞÜPHELERİ BİR KENARA KOYUYORUM..."
İşte bu süreç ne yazık ki şurada yaklaşık 6 yılı buldu. 6 yıldır Mursi kardeşimiz cezaevinde ve binlerce arkadaşıyla beraber orada mahkum. Ve bugün de şüpheleri bir kenara koyuyorum, emr-i Hak vaki olmak suretiyle şehit oldu. Rabbim inşallah sevgili Habibi'yle beraber haşreylesin diyorum.

Dualarımız onunla beraber. Onunla aynı yolu yürüyen tüm kardeşlerimin başı sağolsun. Mısır halkının başı sağolsun. Ailesine, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Allah rahmet etsin diyorum.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.