Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.06.2019 10:40
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.06.2019 11:37
ABONE OL

- canlı ortak yayınına damga vuran 5 an! İmamoğlu yalan söylemeyi tercih etti

23 Haziran i öncesinde Cumhur ittifakının İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ile 'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı canlı yayında karşı karşıya geldi. İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın gündeme getirdiği 5 kritik başlığa ilişkin ya konu değiştirmeyi ya da yalan söylemeyi tercih etti. İşte programa damga vuran 5 an...

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun katıldığı tartışma programı merak edilen ve üzerinde algı operasyonu yapılan birçok konunun net bir şekilde ortaya çıkmasını sağladı. İşte Binali Yıldırım'ın çarpıcı değerlendirme ve cevaplar verdiği, fakat Ekrem İmamoğlu'nun cevap vermekten kaçındığı ya da konuyu değiştirdiği 5 kritik an…

BU SEÇİM NEDEN YENİLENİYOR?
"CHP NEDEN OYLARIN TAMAMININ SAYILMASINI İSTEMEDİ?"

Programın ilk sorusu "Bu seçim neden yenileniyor?" oldu. Binali Yıldırım "Oylar çalındığı için yenileniyor. Ancak biz bunun olmaması, oyların tamamının sayılarak bu işin zaten çözülebileceğini söyledik ve bunun için çok uğraştık. Vatandaşımız gitti oyunu kullandı. Onların bir kabahati yok çünkü. Ancak CHP oyların yeniden sayımı için yaptığımız başvuruya itiraz etti ve bu talebimize ret kararı çıktı. YSK da buna uydu. Dolayısıyla yeniden seçime gidildi" dedi.

Ekrem İmamoğlu CHP'nin oyların yeniden sayılmasına karşı çıktığı konusunda cevap veremedi.

İMAMOĞLU'NUN KOZMİK ODA VERİLERİNİ APAR TOPAR KOPYALAMA TALİMATI VERMESİ…
"BU BİR FETÖ TAKTİĞİ"

Programda adayların birbirlerine soru sormalarının istendiği dakikalarda Binali Yıldırım, Ekrem İmamoğlu'na İBB'nin verilerini dışarıdan da 3 kişi görevlendirmek suretiyle neden kopyalamak istediğini sordu. İmamoğlu İBB verilerini "yedeklediğini" iddia ederek cevap verdi. Ancak Yıldırım "Beni bilenler bilir. Teknoloji konusunda iyiyimdir ve bu cevap sorumun cevabı değil" diyerek bunun yedekleme değil kopyalama olduğunu, yedeklemenin zaten İBB bünyesinde 2 ayrı server üzerinde yapıldığını belirtti. "Bunu geçmişte FETÖ yapıyordu. Bu bir FETÖ taktiğidir. En mahrem bilgileri kopyalayarak milletimizin başına bela oldular. Zaten yedeklenen bir şeyi dışarıdan birilerine kopyalattı" dedi.

Bunun üzerine İmamoğlu konuyu "Masumdu" diyerek geçiştirdi.

VALİYE KÜFÜR VE HAKARET
"ÖZÜR DİLESE DAHA İYİ OLACAKTI"

Ordu valisine ettiği hakaret ve küfürler için İmamoğlu yayında ısrarla "İTLİK" değil "BASİTLEŞMİŞTİR" dediğini söylese de Yıldırım "Bunun tüm görüntüleri ortaya çıktı. En yakın arkadaşı Fatih Portakal bile olayı doğruladı ve 'bu iş olmamıştır' dedi. Bunu sürdürmeye gerek yok. Bence sayın İmamoğlu özür dilese bu iş bu kadar gitmeyecekti. Aslında, 'İmamoğlu'nun Vali'den özür dilemesi gerekir' demiştim, şimdi başka bir şey diyorum, İstanbullulardan ve milletten özür dilemesi gerekir" dedi.

BURS ÇIKMAZI
"CHP'NİN AYM KARARIYLA KALDIRTTIĞI BURSU İMAMOĞLU NASIL VERECEK?"

Programda İstanbul'da öğrencilere burs vaadinde bulunan Ekrem İmamoğlu'na Binali Yıldırım'dan gelen cevap sosyal medyada adeta çalkalandı. Yıldırım "Ben vaatlerimin arasına bursu yazamadım. Ben merak ediyorum. Sayın İmamoğlu gençlere burs vereceğini iddia ediyor. Nasıl verecek? Kendisi CHP'nin Anayasa Mahkemesine başvurarak belediyelerin burs vermesini engellediğini bilmiyor mu?" dedi.

11 KREŞİ YAPMAYAN 150 KREŞİ NASIL YAPACAK?
İmamoğlu'nun vaatleri arasında bulunan İstanbul'un mahallelerine kreş yapma projesine ilişkin de Binali Yıldırım'dan çarpıcı bir yorum geldi. Yıldırım "Sayın İmamoğlu'nun Beylikdüzü'nde adayken yaptığı vaatlere baktığımızda 11 kreş sözü verdiğini görüyoruz. Ancak yalnızda 1 kreş yapmış. 11 kreşi yapamayan İstanbul'un her mahallesine nasıl kreş yapacak?" sorusu da İmamoğlu'nun zorlandığı bir başka an dolu. İmamoğlu bu soruyu da "Bizi Beylikdüzü'nde bilen biliyor" kabilinden bir cevapla geçiştirdi.