Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.06.2019 17:11
  • Son Güncelleme: 14.06.2019 17:44

Başkan Erdoğan'dan 'lilerin adliyeyi ziyaret ederek sayımları iptal ettirmesi hakkında flaş açıklama

Hafta içinde ortaya çıkan 'lilerin adliye ziyareti görüntüleriyle ilgili Başkan Erdoğan açıklamalarda bulundu. CHP'nin ziyaretinin ardından sayımların iptal edilmesiyle ilgili olarak Erdoğan, "En isabetli kararı da verecek olan ’dır." dedi.

Cumhurbaşkanı , Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Atatürk Havalimanı'ndan Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye hareket etmeden önce açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında 'li heyetin 31 Mart seçimlerinin ardından adliyeyi ziyaret etmesine de değinen Erdoğan, "Ben inanıyorum ki da gerekli adımı atacaktır." dedi.

CHP HEYETİNİN ADLİYE ZİYARETİ
Artık bununla ilgili sizler zaten medya olarak görevinizi yaptınız. En isabetli kararı da verecek olan YSK'dır. Artık kim kiminle el ele kol kola dolaşıyor. Bunları da bütün görsel medya da yayınladınız. Yazılı medyada da yayınlandı. Benim ilgi alanım olsa diyeceğim ki şunu yaptım, yaparım. Ama benim ilgi alanım değil. İlgi alanım olan YSK'dır. Sizler de medya olarak her şeyi yaptınız. Ben inanıyorum ki YSK da gerekli adımı atacaktır.

NE OLMUŞTU?
31 Mart seçimlerinin ardından 2 Nisan'da İl Seçim Kurulu Başkanı Müberra Gürdal ve iki hâkim mesai saati sonrası adliyeye geldi. 5 dakika sonra ise İl Başkanı Kaftancıoğlu'nun da olduğu heyet hâkimlerin yanına geldi. Ve oyların sayımı için jet durdurma kararı verildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.