Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.05.2019 16:54
  • Son Güncelleme: 31.05.2019 17:56

Son dakika haberi: 'dan yeni kararname! 3 bin 722 ve nın görev yeri değişti

Son dakika haberine göre, 1. Dairesi'nin adli ve idari yargı 2019 yılı ana kararnamesi ile 3 bin 722 ve nın görev yeri değişti. Kararnameyle 20 il başsavcısının görev yerleri de değiştirildi. Van, , ve bölge adliye mahkemeleri faaliyete geçirildi.

ler ve lar Kurulu () Birinci Dairesi'nin, Adli ve İdari Yargı 2019 Yılı Ana Kararnamesi ile 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti.

İŞTE İSİM İSİM TAM LİSTE

Alınan bilgiye göre, kararname ile adli ve idari yargıda 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti. Aralarında, Diyarbakır, Samsun ve İzmir'in de bulunduğu 20 ilin başsavcısı yeniden belirlendi.

Kararnameyle ayrıca Van, Diyarbakır, Kayseri ve Trabzon bölge adliye mahkemeleri faaliyete geçirildi, bu mahkemelerin hakim ve savcı ihtiyacına göre atamalar yapıldı. Kararname listesi, Kurulun internet sitesinden açıklandı.

HSK'DAN AÇIKLAMA GELDİ
Kararname sonrası açıklama yapan Hakimler Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanı Halil Koç, "HSK 1.Dairesi Daha önce ilan etmiş olduğumuz takvim uyarınca Adli ve İdari Yargı 2019 Yılı Ana Kararname çalışmalarını tamamlamış olup birazdan HSK internet sitemizde yayımlanacaktır. Meslektaşlarımızın yeni görevlerini tebrik eder başarılar dilerim. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

SAMSUN BAŞSAVCISI DİYARBAKIR BAŞSAVCISI OLDU
HSK 1. Dairesi'nin adli ve idari yargı 2019 yılı ana kararnamesi ile 3 bin 722 hakim ve savcının görev yeri değişti. Kararnamede 20 ilin de başsavcısı değişti. Buna göre, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre Cumhuriyet Başsavcılığına, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz da Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına atandı.

Ayrıca Van, Diyarbakır, ve bölge adliye mahkemeleri de faaliyete geçirildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.