Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 21.05.2019 06:57
  • Son Güncelleme: 21.05.2019 06:57

’li ’ün başkan olduğu ’nde gırtlağa dayandı

’li ’ün başkan olduğu ’nin iştiraki MARSU’da elektrik borcu 96 milyon liraya ulaştı. MARSU borcu 4 kez öteledi. Halkın mağdur olmasını istemeyen ise, kente su sağlayan pompalarının elektriğini vermeye devam ediyor.

Belediyenin borcu 96 milyon liraya ulaştı

Su ve Kanalizasyon İdaresi (MARSU)'nun 96 milyon liralık elektrik borcunu ödememesi kent sakinlerini mağdur ediyor. Perakende Satış AŞ (Dicle EPSAŞ), MARSU'nun yüklü miktardaki borcuna rağmen, kentteki tüketiciyi mağdur etmemek için içme suyu pompa istasyonlarına enerji verdiğini açıkladı.

PROTOKOLE RAĞMEN MARSU ÖDEME YAPMIYOR
Dicle Elektrik tarafından yapılan açıklamada, MARSU'nun 96 milyon liralık tan sadece 1 milyon liralık ödeme yaptığına dikkat çekildi. MARSU ile protokol de imzalandığına dikkat çekilen açıklamada, protokol kapsamında Marsu, elektrik borcunun şubat, mart ve nisan aylarına ait 16 milyon liralık kısmının yatırılmasını kabul ettiği, ancak 4 kez uzatılan ödeme tarihlerinde ödeme gerçekleşmediği ifade edildi. Şirket yetkilileri, ödeme olmayınca geçtiğimiz perşembe günü yasa ve yönetmeliklere uygun olarak MARSU'nun elektriklerinin kesildiğini bildirdi.

ELEKTRİK TAM KESİLMEDİ
YenŞafak'ın haberine göre MARSU yöneticilerinin olumsuz tutum ve ödenmeyen borcuna rağmen elektriğin tamamen kesilmediğinin de altı çizildi. Açıklamada, "Ramazan ayında bulunmamız nedeniyle elektrik kesintisi sürekli değil, kontrollü olarak gerçekleştirilmekte. li hemşehrilerimizin mağdur olmaması için iftar ile sahur arasındaki yaklaşık 7 saatlik süre boyunca herhangi bir elektrik kesintisi uygulanmamakta" denildi. Abonelerin tükettikleri elektriğin bedelini düzenli olarak ödemeleri gerektiğine işaret edilen açıklamada, "Tüketilen elektriğin bedelinin ödenmemesi hizmetin sürdürülebilirliğini sekteye uğratmakta" ifadeleri kullanıldı.

kalan karakter 1000

ayhnkrblt ayhnkrblt

hükümetin bu belediyenin hesaplarına derhal el koyması lazım. yatırım yok çalışma yok, neyin borcu bunlar, ancak belediyenin geliri terör örgütüne aktarılıp eritiliyorsa o zaman o belediye borç batağından çıkamaz. Ayrıca bu şekilde terör örgütü kimin parasıyla beslenmiş oluyor, tabiti Devletin bütçesinden çıkan tüm vatandaşların parasıyla. geç kalınmadan önlem alınması lazım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.05.2019 09:32
ihsan ihsan

beter ol mardin sana az bile bu pkk lıya oy verdiniz paralar kandile gitti

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.05.2019 09:25
osman osman

devlet bunların borcunu ödedikçe yada erteledikçe bunlarda ellerindeki parayı dağa gönderiyorlar. Mademki halk bunları istedi, bırakın ceremesinide biraz görsünler. Bunlara yardım erteleme yapılmasın. Banlara yapılan yardım dağa yapılmış yardımlardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.05.2019 09:08

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.