Bugünkü
Takvim

19 Mayıs 100. yılda da büyük bir gururla kutlandı

’ü Anma, Gençlik ve , 100. yılda da büyük bir gururla kutlandı.

Gururlu '100'

Atatürk'ün 100 yıl önce Kurtuluş Mücadelesi i 'a ilk adımı attığı yer olan Tütün İskelesi'nde başlayan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 'nin her yerinde, 'de ve dış temsilciliklerde kutlandı.ÖZGÜRLÜK MÜCADELESİ
Samsun'da deniz ve kara askerleri, ve silah arkadaşlarının karaya çıkışını canlandırdı. Askerlerin ellerinde karaya çıkarılan Türk bayrağı, izci kıyafetli öğrenciler arasında değişimin yapılmasından sonra Samsun Valiliği tören alanına götürüldü.

Vali Osman Kaymak, törende yaptığı konuşmada, "Bütün umutların tükenmeye başladığı bir dönemde Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Türk milleti için bağımlı yaşamaktansa ölmek daha iyidir' diyerek Samsun'a çıkması, bağımsızlık ve özgürlük mücadelemizin de başlangıcı olmuştur" dedi.

Çin'in başkenti Pekin'deki Dil ve Kültür Üniversitesi'nde 'ü Anma, Gençlik ve dolayısıyla kutlama etkinlikleri düzenlendi.Atatürk'ün Samsun'a çıktığı gün doğan Nazire Baş'a yaş günü yapıldı.
Türkiye'nin her yerinde, 100. yıl coşkusu yaşandı. 7'den 70'e herkes bayrağını kapıp törenlere katıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.