Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.05.2019 08:20
  • Son Güncelleme: 17.05.2019 08:26

’li belediye padişahlarını anlatan yazıları yok etti

Seçimlerden sonra göreve başlar başlamaz ilk işi minyatürlerini kazıtmak olan Belediye Başkanı , şimdi de Osmanlı padişahlarını anlatan yazıları yok etti. 'li belediyelerdeki Osmanlı hazımsızlığı pes dedirtti.

CHP’li belediyede Osmanlı hazımsızlığı
Belediyesini AK Parti'den devralan 'li başkan , geçtiğimiz ay ilk icraat olarak, duvarlardaki minyatür ve motiflerini kazıtmıştı. Şahin'in Osmanlı padişahları için asılan bilgi tabelalarını da indirdiği ortaya çıktı. Osmanlının son dönem eserlerinden biri olan Bilecik'teki tarihî konak, 2005'te restore edilerek Belediye Başkanlığı binasına çevrildi.Tescilli bina, aslına uygun olarak yenilendi. Binanın girişine Osmanlı minyatür ve motifleri konuldu; koridorlarına da Osmanlı İmparatorluğu'nun kuruluşunu simgeleyen süslemeler ve bilgi tabelaları yerleştirildi. CHP'li Semih Şahin, Başkan seçildikten sonra ilk iş olarak, belediye binasının girişindeki duvara asılı olan üç Osmanlı minyatürünü kazıttı.CHP'li başkanın bu hareketine vatandaşlar ve Bilecik'te üç dönem belediye başkanlığı yapan AK Partili Selim Yağcı tepki göstermişti. Yağcı, "Abdülhamid Han tarafından yapılan binada oturmayı yadırgamıyor ama Osmanlıya tahammül edemiyor. İşte CHP zihniyeti bu" diyerek tepkisini dile getirmişti.
BİLGİLENDİRME TABELALARINI DA KALDIRTTI
Türkiye Gazetesi'nin haberine göre CHP'li Başkan Semih Şahin'in koridorlardaki Osmanlı Padişahlarına ait bilgilendirme tabelalarını da kaldırdığı ortaya çıktı.


OSMANLI MİNYATÜR VE MOTİFLERİNİ KAZITMIŞTI
CHP'li Belediye Başkanı Semih Şahin seçimden sonra ilk iş olarak duvarlardaki Osmanlı minyatür ve motiflerini kazıtmış, vatandaşlar isyan bayrağını açmıştı.

kalan karakter 1000

ALP ARSLAN ALP ARSLAN

AHLAKSIZLAAARRRRR

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 11:14
osman osman

chp'liler ermeni liderlerin fotoğraflarını asacaklardır.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 09:54
TC TC

ONLARIN YERİNE SOYLARI OLAN ERMENİ VE PKK LILARI RESMEDECEKLER

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 09:42
ihsan ihsan

kültür bakanı duruma el koymalı acele

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 17.05.2019 09:38

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.