Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 07.05.2019 18:25
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 07.05.2019 20:58
ABONE OL

Son dakika... Başkanlığına vekalet edecek olan Vali Ali Yerlikaya İBB binasına geldi

Belediye Başkanlığını vekaleten yürütecek olan Büyükşehir Belediyesi binasına geldi.

Vali Yerlikaya İBB binasına geldi

, Belediye seçimlerinin iptaline ve yenilenmesine kadar verdi. İmamoğlu'nun mazbatasının geri alınması kararının ardından Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı'na vekalet edecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını vekaleten yürütecek olan Vali Ali Yerlikaya İstanbul Büyükşehir Belediyesi binasına geldi.

Vali Yerlikaya'yı bina girişinde, Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Bulut, AK Parti İBB Grup Başkan Vekili ve Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan ve İBB bürokratları karşıladı.

Herhangi bir açıklama yapmayan Yerlikaya, başkanlık makamına geçti.

İBB'DEN AÇIKLAMA

İBB'den yapılan yazılı açıklamada, "İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevine bugün itibariyle başladı" denildi.

Açıklamada şöyle devam etti:

"Yüksek Seçim Kurulu'nun 06 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirdiği toplantıda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararı aldı. Karar üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirildi. Yerlikaya, 23 Haziran 2019 Pazar günü yapılacak seçimlere kadar yürüteceği İBB Başkan Vekilliği görevine bugün itibariyle başladı. Başkanlık makamında yetkililerle bir süre sohbet eden Vali Yerlikaya, 23 Haziran Pazar günü yapılacak seçime kadar İstanbullulara hizmet etmek için gereken gayretin gösterileceğine inandığını bildirerek, bütün belediye personeline çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diledi"

VALİ YERLİKAYA İBB BİNASINDAN AYRILDI
Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı vekaleten yürütecek olan Vali Ali Yerlikaya Saraçhane'deki İBB binasından ayrıldı. Saat 18.15 sıralarında gelen Yerlikaya 1 saat 20 dakika kaldı. Yerlikaya gazetecilerin 'bir açıklamanız olacak mı?' sorusuna 'İyi iftarlar' yanıtını verdi.