Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.05.2019 10:20
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 02.05.2019 11:13
ABONE OL

Son dakika: , ile 'ın bulunduğunu açıkladı

Son dakika... ’nin Fındıklı ilçesinde dün parkta oynadıkları sırada kaybolan 2 çocuk için sevindirici haber geldi. , ile 'ın bulunduğunu açıkladı.

'nin Fındıklı ilçesinde dün akşam saatlerinde parkta oynarken kaybolan (4) ile (5) bulundu. , çocukların ormanlık alanda bulunduklarını ve durumlarının iyi olduğunu açıkladı.

İKİ ÇOCUĞUN BULUNMA ANI KAMERADAOLAYIN GEÇMİŞİ
Fındıklı ilçesi Merkez Mahallesi'nde evlerinin önündeki parkta oynayan Selim Yağız Özkan ile Barış Yıldırım, dün saat 17.00 sıralarında gözden kayboldu.Yakınları, çevrede çocukları aradı, bulamayınca da polise haber verdi. İlçede polis, Jandarma Arama Kurtarma (JAK), ve AKUT ekipleri ile vatandaşların katılımı ile geniş çaplı arama çalışması başlatıldı.

Polis ekipleri, kaybolan çocukların bulunması için park çevresindeki MOBESE ve iş yerlerinin güvenlik kameralarını incelemeye aldı.İLÇE SEFERBER OLMUŞTU
Çocukları arama çalışmaları sabah saatlerine kadar aralıksız sürdürüldü. Ekiplerin yanı sıra belediye hoparlörlerinden yapılan çağrı ve cep telefonlarına gönderilen SMS aracılığıyla ulaşılan binlerce kişi de arama çalışmalarına destek verdi. Yapılan çağrı ile vatandaşlardan, çocukların bulununcaya kadar arama çalışmalarına devam etmesi istendi. Ekipler ve vatandaşlar cadde ve sokaklar ile dere yatakları ve bina zemin ve bodrum katları, metruk binalarda arama çalışması yaptı.Rize Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Sualtı Dalgıç ekipleri de dere yataklarında arama çalışması başlattı. Sabah saatlerinde ilçeye gönderilen takviye arama-kurtarma birlikleri de arama çalışmasına katıldı.


GÜZEL HABERİ RİZE VALİSİ DUYURDU
Rize Valisi Kemal Çeber, yürütülen arama- kurtama çalışmaları neticesinde, Fındıklı ilçesinde kaybolan Selim Yağız Özkan (4) ve Barış Yıldırım'ın (5), ilçede ormanlık alanda sağ salim bulunduklarını söyledi. Çeber, bulunan çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu bildirdi.

MÜGE ANLI CANLI YAYININDA ÇOCUKLAR BULUNDU! İŞTE O GÖRÜNTÜLER