Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.04.2019 16:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.04.2019 09:18
ABONE OL

oldu?

1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü... İşçi Bayramı ülkemizde ise ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır.

1 Mayıs tatili 5 gün mü?

İşçi ve Emekçiler Bayramı için sayılı gün kaldı. 1 Mayıs, dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Peki Türkiye'de 1 Mayıs ? Ülkemizde 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı, Nisan 2009'dan bu yana resmi tatil olarak kabul ediliyor.

1 MAYIS KAÇ GÜN TATİL OLACAK?

bu konuda henüz resmi bir açıklama yapmadı, önümüzdeki günlerde tatil mi sorusunun cevabının MEB tarafından verilmesi bekleniyor. Gelişmeler haberimizde olacak.

1 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil mi? Öncelikle bu sorunun yanıtını verelim. 1 Mayıs tüm dünyada işçi bayramı olarak kutlanır ve resmi tatildir. Ülkemizde de her yıl olduğu gibi 1 Mayıs resmi tatiller arasında yer alıyor. Yani çalışanlar bugün işe gitmeleri durumunda mesai alacaklar.

1 MAYIS OKULLAR TATİL OLACAK MI?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesi her yıl okulların eğitime devam edip etmeyeceği merak ediliyor. İşçi Bayramı nedeniyle okullarda eğitime ara veriliyor. Öğrenciler 1 Mayıs Çarşamba günü idari izinli olacaklar. Eğitim 2 Mayıs Perşembe günü devam edecek.

1 MAYIS ECZANELER AÇIK MI, KAPALI MI?

Eczaneler her resmi tatilde olduğu gibi 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde de kapalı olacak. 1 Mayıs'ta ilaç alacak olanlar nöbetçi eczanelerden hizmet alacak. Her ilçede en az 2 nöbetçi eczane hizmet verecek. Eczaneler 2 Mayıs Perşembe günü ise açık olacak.