Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 24.04.2019 19:54
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 24.04.2019 20:17
ABONE OL

'de 'li üyelerden akılalmaz hareket!

Meclisi'nde var olan iki komisyona paralel olarak benzer iki komisyon daha kurmayı teklif eden 'liler, bu teklif liler tarafından kabul görmeyince ortalığı ayağa kaldırdı. CHP'ye yakın medya da bu çarpıtmaya çanak tutarak 'AK Parti ile mücadeleyi engelliyor' algısını yaymaya çalıştı.

İBB'de CHP'li üyelerden akılalmaz hareket!

'nde, Belediye Meclisi'nde "cinsiyet eşitliği ve uyuşturucu ile mücadele komisyonu" kurulmasını teklif etti.

Ancak Meclisi'nde zaten var olan Komisyonu içerisinde "uyuşturucu ile mücadele" aktif bir şekilde sürdürülüyor.

Haber 7'nin haberine göre, li üyeler, diğerine paralel ikinci bir komisyonun kurulmasının gereksiz olduğu gerekçesiyle bu öneriyi reddetti. Hemen ardından ise sosyal medyada ve CHP'ye yakın medyada yoğun bir çarpıtma ve halkı yanıltma faaliyeti başlatıldı.

Söz konusu yayın organlarında özetle, "AK Parti ve MHP uyuşturucuyla mücadeleye engel oluyor" algısı yayılmaya çalışıldı.

M. TEVFİK GÖKSU: ZATEN VAR OLAN KOMİSYONLA DÜNYAYA ÖRNEK OLACAK PROJELER YAPTIK
Konuyla ilgili kişisel Twitter hesabından bir açıklama yapan Esenler Belediye Başkanı ve İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet şu ifadeleri kullandı:

"İBB Meclisimizde zaten var olan SOSYAL HİZMETLER KOMİSYONUsayesinde Büyükşehir Belediyemiz "Uyuşturucu ile Mücadele" konusunda yıllardır ciddi çalışmalar yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Bu nedenle yeni komisyon bir kurulmasına ihtiyaç bulunmamaktadır.

İBB Meclisimizde zaten var olan KADIN AİLE ve ÇOCUK KOMİSYONU'muzla İstanbul Büyükşehir Belediyemiz kadın hakları konusunda dünyaya örnek olmuş projeler hayata geçirmiştir. Bu nedenle yeni bir komisyon kurulmasına ihtiyaç bulunmamaktadır."KADIN HAKLARIYLA İLGİSİ OLMAYAN LGBT KONUSUNU GÜNDEME GETİRDİLER
Öte yandan, "AK Parti reddetti" dedikleri "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu" adı altında da CHP'liler LGBT'lileri gündeme getirdi. Ancak bu konunun kadın ve çocuk haklarıyla ilgisi olmadığı için teklif AK Parti ve tarafından reddedildi.

İşte CHP'ye yakın medyanın ve CHP'li siyasetçilerin sosyal medyadaki çarpıtma çabalarından bazıları: