Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.04.2019 19:31
  • Son Güncelleme: 22.04.2019 22:26

Başkan Erdoğan ve isimlere yönelik propagatif saldırılara sessiz kalmıştı

'nun 'de şehit olan Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde şehit ailesinin yakınları tarafından saldırıya uğramasına ilişkin başta Başkan Erdoğan olmak üzere siyasilerden birbiri ardına kınama mesajları yayınlandı. Fakat Başkan Erdoğan ve isimlere yönelik yapılan propagatif saldırılar karşısında ise lideri Kılıçdaroğlu ya tepkisiz kaldı ya da skandal açıklamalara imza attı. İşte geçmişte yaşanan olaylar ve CHP'lilerin tepkileri...

İşte CHP'nin siyasi saldırılara çifte standardı

lideri , dün 'de şehit olan Yener Kırıkçı'nın cenaze töreninde şehit ailesinin yakınları tarafından saldırıya uğradı. Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrası siyasilerden birbiri ardına kınama mesajları yayınlandı. Bu yaşanan saldırı ise Erdoğan'a ve AK Parti'ye yönelik yapılan propagatif saldırıları akıllara getirdi.

KILIÇDAROĞLU AK PARTİLİ İSİMLERE YÖNELİK DÜZENLENEN SALDIRILARDA SESSİZ KALMIŞTI
Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı Başkan Erdoğan olmaz üzere isimler tarafından tepkiyle karşılanırken 'Bana saldırı kötü, sana saldırı iyi' mantığıyla hareket eden muhalefet lideri her defasında tepkisiz kalmıştı.

MEHMET MÜEZZİNOĞLU'NA YÖNELİK SALDIRI
20 Ağustos 2011 yılında dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bursa'da protestoya maruz kalmıştı ve bu propagatif saldırı sonrası Kılıçdaroğlu hiçbir açıklama yapmamıştı.

BEKİR BOZDAĞ'A DÜZENLENEN SALDIRI
16 Ağustos 2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı 'a 'de bir saldırı düzenlenmişti. Ve Kemal Kılıçdaroğlu saldırının düzenlendiği etkinlikteydi. Saldırıya bire bir şahit olan Kılıçdaroğlu, hiçbir açıklama yapmadı ve saldırıyı kınamadı. Öte yandan CHP'li , saldırgan 'yı alnından öpüp teselli etti. CHP'li Umut Oran Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya ilişkin ise, "bu girişim kaos stratejisinin işaret fişeğidir" şekline açıklama yaptı.

BAŞKAN ERDOĞAN'IN BULUNDUĞU OTOBÜSÜN TAŞLANMASINA DESTEK VERDİ
31 Mayıs 2011 yılında Hopa'da dönemin Başbakanı Erdoğan'ın seçim konvoyu ve otobüsü büyük bir kalabalık tarafından taşlandı. Kafasına taş isabet eden Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'ne mensup bir polis memuru otobüsten düştü. Ağır yaralanan polis hastaneye kaldırıldı. Kemal Kılıçdaroğlu ise bu olayın ardından skandal bir açıklamaya imza attı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Rüzgar eken fırtına biçer" ifadesini kullandı.

SÖZCÜ, TANER YILDIZ'A SALDIRIYI SAVUNDU
20 Nisan 2010'da dönemin Enerji Bakanı , 'de saldırıya uğradı. Yüzüne yumruk darbesi alan Yıldız'ın burnu kırıldı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, saldırıya ilişkin hiçbir açıklama ve kınama yapmadı. Sözcu gazetesi ise Erdoğan'ın bulunduğu fotoğrafı manşete taşıyıp, "Yumruk terapisi" başlığını attı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.