Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 19.04.2019 14:12
  • Son Güncelleme: 19.04.2019 14:39

ile ihraç edilen ’liler belediyelerde cirit atıyor

Başta olmak üzere Güneydoğu’da ’nin kazandığı belediyelerde terörle irtibatı olduğu gerekçesiyle ile ihraç edilen birçok ismin, gayri resmi bir şekilde makamlarda oturdukları ortaya çıktı. Mazbatalarını alamayan HDP'li meclis üyeleri Büyükşehir, Yenişehir ve Kayapınar Belediyelerinde hiç bir yetki ve sorumlulukları olmamasına rağmen Başkan gibi dolaşıyor.

KHK ile ihraç edilen HDP’liler belediyelerde cirit atıyor

Özel oda ve tahsis edilen ile ihraç edilen bu isimler kayyum döneminde çalışan personele hesap sorduğu ve onları istifa ettirmeye çalıştığı belirlendi. Mazbata alamayan 'li meclis üyeleri belediyelerde Başkan gibi dolaşıyor.


Kayapınar Belediyesi Meclis Üyesi Necati Pirinççioğlu

BELEDİYELERDE BAŞKAN GİBİ DOLAŞIYORLAR
YSK, sonuçlarının kesinleşmesiyle kazanan belediye başkanları ve meclis üyelerine mazbatalarını vermeye başladı. HDP tarafından meclis üyesi olarak aday gösterilip Eş Başkan olarak lanse edilen Meclis Üyesi Hülya Alökmen Uyanık, Yenişehir Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Çiçek ve Kayapınar Belediyesi Meclis Üyesi Necati Pirinççioğlu'na mesleklerinden ihraç edilmeleri nedeniyle YSK tarafından mazbataları verilmedi. KHK ile ihraç edilen meclis üyeleri yerine aynı partiden diğer adaylara mazbataları verildi. Mazbatalarını alamayan HDP'li meclis üyeleri Büyükşehir, Yenişehir ve Kayapınar Belediyelerinde hiç bir yetki ve sorumlulukları olmamasına rağmen Başkan gibi dolaşıyor.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Hülya Alökmen Uyanık

BAŞKANMIŞ EDASIYLA VATANDAŞI KARŞILIYORLAR
Büyükşehir Belediyesinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda meclis salonunda Selçuk Mızraklı ve Uyanık'ın birlikte görüldüğü fotoğrafta "Eşbaşkanlar, belediyemizde görevli daire başkanları ve birim amirleri ile değerlendirme toplantısı düzenledi" ifadelerinin yer alması dikkati çekti.

Diğer paylaşımlar incelendiğinde Uyanık'ın, Mızraklı'yı ziyarete gelen vatandaşları birlikte karşıladığı görülüyor.


Kayapınar Belediyesi Meclis Üyesi Necati Pirinççioğlu

İHRAÇ EDİLENLER BELEDİYE MAKAMLARINI İŞGAL EDİYOR
Kayapınar Belediyesinde göreve başlayan , personelle tanışma ziyaretiyle ilgili basınla paylaşılan bilgi notunda şu skandal ifadelere yer aldı, "31 Mart'ta yapılan Yerel seçimlerde HDP'den Kayapınar Belediye Eşbaşkanı seçilen Av. Kezban Yılmaz ve Necati Pirinççioğlu, göreve başlamalarının ardından belediyenin çeşitli birimlerinde görev yapan personelleri ziyaret etti."

Yenişehir Belediyesinde göreve başlayan Belgin Diken ise diğer başkanlar gibi KHK ile ihraç edildiği için mazbatasını alamayan Çiçek ile birlikte çalışmalarını sürdürüyor.

KAYYUM DÖNEMİNDE İŞE ALINANLARA HESAP SORUYORLAR
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nde hiçbir resmi görevi olmayan daha önce davasından yargılanan Büyükşehir eski genel sekreteri iken KHK ile ihraç edilen Zülküf Karatekin, KHK ile görevinden ihraç edilen Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Bayrak, Naşit Akcan'a makam aracı ve özel oda tahsis edilerek belediyede çalışma yürüttükleri öğrenildi.

Kendilerine tahsis edilen odaya Daire Başkanları ve Şube Müdürlerini çağırıp 2,5 yıllık sürede yaptıkları işlerle ilgili hesap sordukları baskı kurmaya çalıştıkları belirtiliyor.

Diyarbakır'da HDP'nin devraldığı belediyelerin tamamında personelden görevlendirme yapılan belediyelerde niçin çalıştıkları konusunda özeleştiri isteyerek baskı kurmaya başladıkları belirtiliyor.

KİME HİZMET EDİYORLAR
Göreve başlayan HDP'li başkanlar terör örgütü PKK'nın talimatı doğrultusunda hareket ettikleri için görevden uzaklaştırılan DBP'li belediye başkanlarıyla aynı yola başvurmada gecikmedi.

Mazbatayı alır almaz aynı gerekçeyle belediyeden ihraç edilen çalışanlara oda ve makam aracı tahsis ederek neyi amaçlıyor.
Büyükşehir Belediyesinde terör örgütü ile iltisaklı oldukları için KHK ile ihraç edilen ve terör örgütü KCK ana davasında yargılanmış bu üçlünün kimden emir alıyor, hangi yetkiyle evrakları inceleyor, kime hesap veriyor.


kalan karakter 1000

mehmet mehmet

idamı getirin ve uygulayın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.04.2019 20:22
vefa vefa

iyi partili ülkücüler gurur duysunlar,

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 19.04.2019 17:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.