Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.04.2019 13:35
  • Son Güncelleme: 16.04.2019 13:50

'dan flaş mazbata kararı! Hepsi iptal edilecek

, mazbata tartışmaları ile ilgili olarak flaş bir karara imza attı. , seçimlerin yenilenmesine karar verdiği yerlerde verilen mazbataların iptaline karar verdi. Bu karar seçimin yenilenmesine karar verilen tüm merkezler açısından emsal olacak.

mazbata tartışmalarına ilişkin flaş bir karara imza attı.

EMSAL OLACAK
seçimlerin yenilenmesi kararı verdiği Kırıkkale'nin Keskin ilçesinde 6 oyla seçim yarışını önde bitiren İYİ Parti adayının mazbatasının iptaline karar verdi. Bu karar seçimin yenilenmesine karar verilen tüm merkezler açısından emsal olacak.Olağanüstü itirazlar sürecinde YSK'nın seçimlerin yenilenmesine karar verdiği merkezlerde, seçim yarışını önde bitiren isimlerin mazbataları iptal edilecek. Bu isimler başkanlık görevine devam edemeyecek. YSK'nınİstanbul konusunda olası bir seçim iptali kararı vermesi halinde de aynı durum söz konusu olacak.

KESKİN'DE NE OLMUŞTU?
Keskin'de resmi olmayan seçim sonuçlarına göre, İYİ Parti adayı Necati Alsancak bin 806 oy, AK Parti adayı Dede Yıldırım bin 799 oy almıştı. AK Parti adayı Yıldırım, oyların yeniden sayılması için İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulundu. İlçe Seçim Kurulu yeniden sayımı reddetti, ancak maddi hata iddiasını düzeltti. AK Parti adayının oyu 1 artarak bin 800 olurken, toplam oy farkı da 6'ya düştü. AK Parti bu sonuca yaptığı itiraz Kırıkkale İl Seçim Kurulu'nca reddedilince YSK'ya başvurdu. YSK bu itirazı kabul ederek, Keskin'de seçimlerin yenilenmesine karar verdi. Keskin'de seçmen 2 Haziran'da sandık başına gidecek.

kalan karakter 1000

kanalistanbul kanalistanbul

YSK'nın en doğru kararı verip, toplum vicdanını rahatlatacağını düşünüyorum. İstanbul seçimlerinin tekrarlanmasını, Haziran'da Allah'ın izniyle sandıkta tekrardan vatandaşlık görevimi yerine getirmeyi umuyor ve istiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 16.04.2019 14:40
ÖNCE VATAN ÖNCE VATAN

BENCE BÜTÜN İLLERDE OLSUN VE SEÇİMİN ADAETLİ YAPILMASI İÇİN İSTANBUL ANKARA İZMİR İÇİN İLK ÖNCE NUFUS SAYIMI YAPILSIN ÇÜNKÜ DAĞLARDAN BAŞKA İLLERDEN NUFUSA KAYIT YAPTILAR VE SANDIK BAŞLARINDA HER PARTİDEN ŞEREFLİ NAMUSLU BİRİLERİ OLMASI LAZIM KESİNLİKLE İSTANBUL VE ANKARA BUNUN İÇİNDE OLMASI LAZIM ADALET ANCAK HIRSIZLARA KARŞI BÖYLE SAĞLANMIŞ OLUR YSK NIN VİJDANI VARSA BUNLARI UYGULAR SAYGILARIMIZLA

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 16.04.2019 14:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.