Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 14.04.2019 21:39
  • Son Güncelleme: 14.04.2019 21:39

Büyükelçileri 'da

Avrupa Birliği () üyesi ülkelerin Ankara Büyükelçileri, AB ’nun organizasyonuyla ’daki tarihi ve kültürel öneme sahip mekanları gezdi.

AB Büyükelçileri Hatay'da

Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve 20 AB üyesi ülkenin büyükelçileri ile diplomatları, 'a düzenlenen gezinin ikinci gününde Hatay Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret etti.

Daha sonra Hristiyanlığın en önemli mekanlarından dünyanın ilk mağara kilisesi Antakya'daki St. Pierre Kilisesi'ne giden büyükelçiler, yapının tarihi hakkında bilgi aldı.

Büyükelçiler, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın verdiği yemeğe katıldıktan sonra Samandağ'a geçerek en az 2 bin yıl önce Roma döneminde sel ve taşkınlardan korunmak için yapılan su kanalları Titus Tüneli'ni gezdi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.