Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.04.2019 19:02
  • Son Güncelleme: 09.04.2019 19:12

a... ve 'de sandık sayımında usulsüzlüğe soruşturma

, 'da usulsüz veri girişi, 'de de yapılan suç duyuruları kapsamında, işlemi yapan görevliler hakkında soruşturma açtı.

Kartal ve Kadıköy'de sandık sayımında usulsüzlüğe soruşturma

, 'da usulsüz veri girişi, 'de de yapılan suç duyuruları kapsamında, işlemi yapan görevliler hakkında soruşturma açtı.

Alınan bilgiye göre, bir sandık başkanı, Kartal ilçesinde Yüksek nun sistemine yapılan veri girişlerinde yapıldığı iddiasıyla, sisteme yanlış giriş yapan görevliler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kadıköy'de de AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyesi bir kişi, sandık sayımında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla sandık görevlileri hakkında suç duyurusu yaptı.

Suç duyuruları üzerine Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "görevi kötüye kullanma" suçu ile "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un 164. maddesi uyarınca soruşturma başlattı.

Soruşturma kapsamında, ilgili İlçe Seçim Kurulu başkanlıklarından sandık görevlileri ve veri girişi yapan kişilerin kimlik bilgileri ile sandık oy sayım tutanaklarının istendiği öğrenildi.

kalan karakter 1000

Selim 1453 Selim 1453

Suclu aranıyor ise sorumlusu,Gandi Kemal dir.Gandi kendini ele verdiğini göreceksiniz.31 Mart 2019 da Gandi Kemal sandıklarda seçmen oy kullanırken,sandıklar kapanmadığı sırada twitter daki mesajı,sandıklarda hile ve cambazlık yapacaklara mesaj da veriyor.Hazır olun,ne diyor.14:30 - 31 Mar 2019 da ,,Oylarımıza sahip çıkmaya devam ediyoruz! Kimse görevini yarıda bırakmasın. 48 saat boyunca uyumayacağız, birleştirme tutanaklarına sahip çıkacağız.,,

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 09.04.2019 21:46

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.