Bugünkü
Takvim

Gurbetçi muhtar

Stuttgart’ta yaşayan Ayşe Gülhan, Alman vatandaşlığından çıktı. Köyünde muhtarlık için yarıştı. Ağabeyini geçip muhtarlığı kazandı.

Gurbetçi muhtar
Almanya'nın Stuttgart şehrinde yaşayan Ayşe Gülhan (45), çocukluğunun geçtiği Bursa İnegöl'deki Bilal Mahallesi'ne muhtar olma kararı aldı. Alman vatandaşlığından çıkarak ikametgahını mahalleye aldırdı. Ardından 31 Mart seçimleri için muhtar adayı olduğunu açıkladı. İki ay önce Türkiye'ye gelen Ayşe Gülhan, seçim çalışmalarına başladı. 3 muhtar adayıyla yarıştı. Gülhan, en yakın rakibi ve aynı zamanda öz ağabeyi olan Şaban Aker'e 40 oy fark atarak muhtarlığı kazandı. Ayşe Gülhan, "30 yıldan bu yana Almanya'da yaşıyordum. Eşim ve çocuklarımın desteğiyle muhtarlığa aday oldum. Mahallemdeki eksiklikleri tespit edip, projelendirdim. İnsanlara kapı kapı gezerek projelerimi anlattım. 3 rakibim vardı. Adayların biri öz ağabeyim Şaban Aker, ona 40 oy fark attım. Önce hizmet, zamanımı, her şeyimi bu yol için harcamaya hazırım. Mahalle sakinlerinden olumlu tepkiler geldi. Şimdi hizmet zamanı" açıklamasını yaptı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.