Bugünkü
Takvim

Öğretmen Meryem Önkür 'da muhtar oldu

’da atanamayan öğretmen Meryem Önkür, köyüne hizmet etmek için seçime girdi. 5 erkek rakibini geride bırakarak 210 oyla muhtar seçildi

Muhtar öğretmenim
'nın Doğubayazıt İlçesi'ne bağlı Dalbahçe Köyü'nde 9 çocuklu Önkür ailesinin kızı Meryem (25), 3 yıl önce Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü'nü bitirdi. Mezun olduktan sonra öğretmen olarak atanamayan Meryem, hayvancılık yapan ailesine yardım etti. Bu sırada köyünün sorunlarını gözlemledi. 200 haneli 955 nüfusuyla Doğubayazıt'ın en büyük köyü olan Dalbahçe'de muhtar olmaya karar verdi. Muhtarlık yarışına girdi. 5 erkek muhtar adayı rakibiyle mücadele etti. Seçim günü ise 5 erkek rakibini geride bırakarak 210 oyla köyüne muhtar seçildi. Artık köyünün gelişmesi için çalışacağını belirten Meryem Önkür, seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getireceğini belirtti. "Bu köye kadın eli değecek" dedi. Köyüne muhtar olan öğretmen adayı Önkür, seçim sonrası tebrik ziyareti için evine gelen misafirlerine çay ikram etti.
Meryem Önkür'e tebrik yağıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.