Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 01.04.2019 18:22
  • Son Güncelleme: 01.04.2019 18:22

'den , ve yerel seçim sonuçlarına itiraz

Milliyetçi Hareket Partisi (), henüz kesinleşmeyen sonuçlarla birlikte , ve 'daki seçim sonuçlarına itiraz edeceğini açıkladı.

MHP'den 3 ilin yerel seçim sonuçlarına itiraz

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, le ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"KARS, KIRKLARELİ VE IĞDIR'A MHP'DEN İTİRAZ"
tarafından 3 ilde yapılan itirazların geçersiz oylar ve seçmen kaydırma nedeniyle yapıldığını söyleyen Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, " 'nde bağımsız adaya oy kullanılırken oy hanesinin dışına vurulan oyların da geçerli sayıldığını tespit ettik. Bununla ilgili itirazımızı yaptık. 'da da seçmen kaydırma ve geçersiz oylarla ilgili itirazlarımızı gerçekleştirdik. 'ta da geçersiz oylarla ilgili itirazlarımız oldu. Özellikle Iğdır ve Kırklareli'nden gelen olumlu. İtirazlarımız olumlu değerlendirildiğinde ve buralarda yeniden oylar sayıldığında MHP'ye geçeceklerini düşünüyoruz" dedi. Bazı büyükşehirlerde halkın belediye başkanlıklarını CHP'ye ancak kontrolü de Cumhur İttifakı'na verdiğini vurgulayan Kalaycı, "Büyükşehir belediye meclis üyeliklerinde Cumhur İttifakının üstünlüğü var. Halk yönetimin kontrolünü Cumhur İttifakına teslim etmiştir. Milletimiz Cumhur İttifakının arkasında durmaya devam etmiştir" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.