Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.03.2019 23:16
  • Son Güncelleme: 01.04.2019 00:43

Başkanı’ndan sonuçlarına ilişkin son dakika açıklaması

Başkanı yerel sonuçları ile ilgili ilk açıklamaları yapıyor. Güven açıklamasında "Kesin seçim sonuçlarını en kısa sürede açıklayacağız" dedi.

Sadi Güven'in açıklamalarından satır başları:

Bugün 'da meydana gelen üzücü olayda iki vatandaşımız, 'te meydana gelen üzücü olayda 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Allah'tan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Yaralılara da acil şifalar temenni ediyorum.

Sandık kurullarınca sayım ve döküm işlemlerince tutulan sayım döküm cetveli ilçe kurullarımıza teslim edilmiştir. İlçe seçim kurullarımız tutanakları tarayarak sisteme eklemektedir. Sonuçlar ve kazananlar ilçe ve il seçim kurullarınca belirlenip ilan edileceğinden bu aşamada tarafından herhangi bir sonuç açıklanmayacaktır.

Sayım döküm cetvelleri YSK'ya geldiği anda eş zamanlı olarak siyasi partilerle paylaşılmaktır.

Bu seçim sonuçları da en kısa sürede vatandaşlarımızın incelemesine açılacaktır. YSK, sandık kurulları ile ilçe seçim kurullarından gelen sonuçları alt alta toplamak suretiyle, seçim sonuçlarını ilan etmek ve 'de yayınlamaktır. Kesin seçim sonuçlarını en kısa sürede yayınlayacağız.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.