Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.03.2019 18:16
  • Son Güncelleme: 31.03.2019 18:16

tan geri çıkarılan iptal oldu

''nin Sarayköy ilçesinde sandığa atılan zarfın görevlisi tarafından geri çıkarılması, un geçersiz sayılmasına neden oldu

Sandıktan geri çıkarılan oy iptal oldu

Sarayköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ndeki (METEM) 1014 numaralı ta kullanan bir vatandaş, iddiaya göre, kabine girdiği sırada ilçe belediye başkanlığı ve büyükşehir belediye başkanlığına ait pusulalarını bırakarak zarfın içine sadece muhtarlık kağıdını koydu.

Oyunu kullanan vatandaş, daha sonra imza atmak için görevlinin yanına gitti. Bu sırada durumu fark eden bir sandık görevlisinin, pusulaları koymak için zarfı sandıktan çıkarırken görüldüğü ileri sürüldü.

Kargaşaya sebep olan olayda, sandık görevlisi 'na ihbar edildi. İlçe Seçim Kurulu'ndan gelen görevliler, yaptıkları inceleme sonrası, sandıktan oyların geri çıkarılamayacağını belirterek, oyu geçersiz saydı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.