Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.03.2019 09:46
  • Son Güncelleme: 29.03.2019 09:56

, sarf ettiği sözlerden dolayı 2. Abdülhamid'in torununa tazminat ödeyecek

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid'in torunu 'le ilgili yayınında sarf ettiği sözler nedeniyle, ile Halk TV tazminat ödemeye mahkum edildi.

telefonla katıldığı yayında 'le konuşurken "Ben kadını beğendim yahu" dedi. Özdil'in 'Adayı versin mi abi?' sorusunun üzerine ise "Adayı değil ama neyse... Bunu sonra konuşuruz." şeklinde cevap verdi.

Osmanlı padişahı 2. Abdülhamid'in torunu 'le ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle, Müjdan Gezen ve tazminat ödemeye mahkum edildi.

İstanbul 17. 'ndeki duruşmada Nilhan Osmanoğlu Vatansever'in avukatı "Davalıların canlı yayında edep ve hukuk dışı sözleri ile müvekkilimin kişilik hakları saldırıya uğramıştır. Davamızın kabulüne karar verilsin" dedi. Yılmaz Özdil ile Müjdat Gezen'in avukatı ise "Müvekkillerim mizahi ve güldürü yoluyla basın ve ifade özgürlüğü çerçevesinde açıklamalar yapmışlardır" diyerek davanın reddini istedi.

"YAPILAN AÇIKLAMALAR BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ KAPSAMINDADIR"
Hürriyet'te yer alan habere göre; Halk TV'nin avukatı da "Canlı yayında davacının haksız ve güncel bir talebi olan Galatasaray Adası'na ilişkin mülkiyet iddiası tartışılmıştır. Davacının bu nedenle kendisine gelebilecek eleştirilere katlanma yükümlülüğü vardır. Yapılan açıklamalar basın özgürlüğü kapsamındadır" diye konuştu.20 BİN LİRA MANEVİ TAZMİNAT ÖDEYECEKLER
Mahkeme Müjdat Gezen ile Halk Radyo TV ve Yayıncılık AŞ'nin faiziyle birlikte 20 bin lira manevi tazminatı, davacı Vatansever'e ödemelerine karar verdi.

HAPSİ İSTENİYOR
Mahkeme diğer davalı Yılmaz Özdil'e açılan davayı ise gerekçesini sonradan açıklamak üzere reddetti. Söz konusu yayın nedeniyle Gezen'in İstanbul 35. 'nde hakaret suçundan 9 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.


2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu Vatansever

kalan karakter 1000

NASİHATÇIII NASİHATÇIII

İNŞALLAH GEREKLİ CEZAYI ALIR DA AKLI BAŞINA GELR. GERÇİ AKIL BAŞKA BİR ŞEY. NASIL MI SABİT AKIL NE YAPARSAN YAP USLANMAZ.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2019 10:58
KARTAL KARTAL

ÇOOOOOK YAZZIK HERKES SANATÇI HATDA CUMHUR BASKANI BİLE OLUR AMMA İNSAN OLAMAZZZZ...…………….

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2019 09:58
gökmen koycu gökmen koycu

YA BU ADAMI NETSELER USLANMAYACAK SENİN AİLENDEN BİRİNE BÖYLE BİR KELİME SARF EDİLSE NE DERSİN ACABA KANSIZ BUNAK!!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 29.03.2019 09:55

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.