Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 27.03.2019 21:51
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 27.03.2019 21:51
ABONE OL

Zillet ittifakının kirli yüzü ortaya çıktı! Kazanırlarsa daire başkanlıklarını 'ye tahsis edecekler

DSP Başkan adayı , İYİ Parti- ittifakının kazanması halinde daire başkanlıklarının 'ye tahsis edileceğini söyledi.

Zillet ittifakının kirli yüzü ortaya çıktı!

Başkan adayı , düzenlediği bir toplantıyla projelerini açıkladı.

İP, CHP VE HDP BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR'İ PAYLAŞTI
Kanber, İYİ Parti, ve 'nin Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ni paylaştıklarını gösteren bir şemayı basınla paylaştı.

"MİLLET İTTİFAKI'NIN ADAYI HDP İLE GİZLİ BİR İTTİFAK YAPTI"
Kanber, "Bu yerel yönetimlerin seçimi ama durum öyle bir hale sokuldu ki Balıkesir'de 2 sağcı aday yarışır halde. CHP Genel Başkanı Balıkesir'i Ankara, rüyasına feda etti. Balıkesir'i sağcı bir partiye teslim etti. Seçimleri konuşmamız gerekiyordu ama maalesef Balıkesir'deki başkanlık yarışı çok çirkin, çok kirli ve çok acı bir noktaya ulaştı. 'nın adayı HDP ile gizli bir ittifak yaparak, Müslüman mahallesinde salyangoz satma peşindedir" dedi.

CHP VE İYİ PARTİ'DEN HDP'YE 3 DAİRE BAŞKANLIĞI
"Edremit'teki 'Kürdistan' skandalı bunun ilk adımı oldu" diyen Kanber, "Şimdi gelelim en vahim tabloya. İsmail Ok başkanlığındaki Millet İttifakı'nın HDP'ye destek karşılığında bir genel sekreter yardımcılığı ve 3 daire başkanlığı verdiği bilgisi elimizdedir. Bu kirli pazarlığın olduğu seçim yarışında bu dakikadan sonra hiçbir şeyin önemi kalmamıştır. Böyle başkan olacaksam hiç olmayayım. Önden bozkurt selamı yapıp, arkadan kirli pazarlıklar içerisinde olup da seçim kazanılmaz.

HDP'nin 36 bin oyu nerede yüzde 4.3 oy nerede anketlerde bu oy gözükmüyor. Bu oyların nerede olduğu İsmail Ok'un yaptığı pazarlığın içerisinde" ifadelerini kullandı.

"600 KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARTIP, YERİNE HDP'LİLERİ ALACAKLAR"
Kanber, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kent Estetiği Daire Başkanlığı HDP'ye verilmiş. Körfez Koordinasyon merkezlerinde çalışan Balıkesir'in 600 çocuğu şu anda kapının önüne konulmak üzere. Bu 600 kişinin yerine HDP sempatizanları yerleştirilecek. 600 Balıkesirli emekçi 1 Nisan'dan sonra kapının önündeler. CHP ve İYİ Parti'nin içindeki Atatürkçü, laik, demokrat ve milliyetçi arkadaşlarıma diyorum ki oyuna gelmeyin. Bir başkanlık uğruna Kuva-yı Milliye'nin başkenti Balıkesir'de bunu yapmayın. Olası böyle bir şey gerçekleşirse insanlar belediyeye yürür ve yerle bir ederler. Bu kirli pazarlığın içerisinde seçim kazanmak uğruna ben asla yokum."