Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.03.2019 09:41
  • Son Güncelleme: 22.03.2019 10:22

İstanbul'da duyurdu

ve İİT İcra Komitesi Başkanı , İİT Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin ve Dışişleri Bakanı Winston Peters ortak basın toplantısı düzenledi. Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Winston Peters, terörist Brenton Tarrant'ın hayatının geri kalan kısmını tek başına bir hücrede geçireceğini belirtti.

Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı İstanbul'da duyurdu

Hotel'deki toplantı, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

ve İİT İcra Komitesi Başkanı ile İİT Genel Sekreteri Yusuf bin Ahmed el-Useymin ortak basın toplantısı düzenliyor.

DIŞİŞLERİ BAKANI MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU'NUN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI;
Tüm bu nefret söylemlerine, bunun olağan kıldığı şiddet ve teröre karşı tepkimizi beyanlarımızla ve fiili adımlarımızla inşallah göstereceğiz. Yükselen ırkçı terörün ayak izlerini geriye doğru izlediğimizde İslam düşmanı, yabancı düşmanı, göçmen düşmanı söylemlerin ve bunları yayan siyasetçilerin ve hatta medyanın sorumluluklarını görüyoruz. Hiçbir din ve inanç, şiddet ve terörle tanımlanamaz. Barış, bizim dinimiz İslam'ın adında ve merkezindedir. Müslümanların karşılaştığı sorunlar ile bunların çözümü konusunda çok taraflı uluslararası platformlarda süreklilik arz edecek şekilde hep birlikte çalışmamız önemlidir. Bu tür saldırılar bünyesinde bir mekanizma tarafından yakından izlenmeli, kayıt altında tutulmalı ve bunlar Batı dünyası ve kamuoyları nezdinde kararlı bir şekilde gündeme getirilmelidir.

İİT GENEL SEKRETERİ YUSUF BİN AHMED EL-USEYMİN'İN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI;
Bütün liderlere şunu söylememiz lazım; bu terörün dili, dini, ırkı yok, terör her zaman terör olmaya devam etmiştir. Biz dillerimizi yumuşatmazsak, Müslümanlara karşı nefret söylemini engellemezsek bu tür saldırılar devam edecektir. Bu saldırı, aslında bizim için bir dönüş noktası sayılabilir. Müslümanlara yapılan bu saldırı, türünün en vahşi örneğiydi. 'da yapılan bu saldırı hiçbir şekilde atacağımız adımların azaltılmasına ya da bitirilmesine engel olamayacak.

YENİ ZELANDA DIŞİŞLERİ BAKANI WİNSTON PETERS'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI;
(Terörist Brenton Tarrant) Hayatının geri kalanını Yeni Zelanda'da tek başına bir hücrede geçirecektir. Yeni Zelanda tarihinin en büyük soruşturması başlatıldı. Dini inanç hürriyetine çok önem veren bir ülkeyiz. Müslümanlara yapılan saldırı hepimize yapılan bir saldırıdır.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.