Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.03.2019 13:37
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 22.03.2019 14:44
ABONE OL

Başkan Erdoğan'dan Özel Kuvvetler Komutanlığı'na tebrik telefonu

Başkan 'ın Özel Kuvvetler Komutanlığı mezuniyet törenine telefonla bağlanarak mezunları tebrik ettiği görüşmeyi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı resmi Twitter hesabından paylaştı. Başkan Erdoğan yaptığı görüşmede, “Ülkemizin geleceğine emin adımlarla yürürken Özel Kuvvetler birimimizin çok büyük önemi haiz” dedi.


Cumhurbaşkanı , Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesinin katıldığı toplantıda, bordo berelilere telefonla seslendi. Erdoğan, bundan sonraki süreçte de Özel Kuvvetler'in çalışmalarının büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Genelkurmay İkinci Başkanı Korgeneral Metin Gürak ile Özel Kuvvetler Komutanlığındaki Özel Kuvvetler İhtisas Kursu Kapanış Töreni'ne katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanı Erdoğan da telefonla Özel Kuvvetler Komutanlığı brövesi ile bordo bere takma hakkını kazanan Mehmetçik'e seslendi.

Erdoğan, yoğun eğitimin ardından mezun olan 413 personeli tebrik ederek, Özel Kuvvetler Komutanlığının büyük önemi olduğunu vurguladı. "Bundan sonraki süreçte de Özel Kuvvetlerin yapacağı çalışmalar çok büyük önemi haiz" diyen Erdoğan şunları söyledi:

"Yeni mezunlarımızı tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum. Kendileri ile birlikte ülkemizin geleceğine emin adımlarla yürüme noktasında gerek ulusal, gerek uluslararası bazda çok şeyler yapacağımıza inanıyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. Şunu bilmeleri lazım ki bu millet onlarla beraberdir ve devletimiz kendileriyle her zaman beraberdir. Biz kendilerinden güç alıyoruz onlar da bizden güç alacaklarına inanmalıdırlar."

Sözlerini, mezuniyet töreninin hayırlı olması temennisini ileterek bitiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, bordo bereliler bir ağızdan "sağ ol" sözleriyle karşılık verdi.

"ÖZEL KUVVETLERİN BU MÜCADELEDEKİ YERİ ÇOK ÖNEMLİ"
Özel Kuvvetler'in tarihte de önemli yeri olduğunu belirten Akar, mezun olan kursiyerlere seslenerek "Büyük bir tarihin varislerisiniz, omuzlarınızdaki yük çok ağır. Özel Kuvvetçi olarak bu tarihi yükü taşıyacak, bununla ilgili külfeti yerine getirecek fakat bunun da onurunu yaşayacaksınız" diye konuştu.

Terörle mücadelede bordo berelilerin çok önemli görevler üstlendiğini ifade eden Akar, "Özel Kuvvetlerimizin bu mücadeledeki yeri çok önemli" dedi.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bordo berelilere telefonla hitabının görüntüsü Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı tarafından Twitter'dan paylaşıldı.