Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 22.03.2019 02:15
  • Son Güncelleme: 22.03.2019 02:51

İşte 'nın destek verdiği ''! ile arasındaki köprü: !

A Haber Televizyonu'nda yayınlanan ve Hikmet Öztürk'ün sunduğu "Satır Arası" programında, / terör örgütünün liderlerinden ’nun, ’nın desteklediği açıkladığı ’nde yer alan ve 'ın listelerinden milletvekili seçildiğine dikkat çekildi. Hareketi Sekretarya üyesi ’nun İstanbul İl Başkanı olduğu, Birleşik Haziran Hareketi’nden Alper Taş’ın Beyoğlu Belediye Başkan adayı yapıldığına dikkat çekildi.

İşte PKK'nın destek verdiği 'Birleşik Haziran Hareketi'

Sabah Gazetesi Özel Haberler Şefi Kenan Kıran ve Takvim Gazetesi yazarı Ekrem Kızıltaş'ın katıldığı programda; terör örgütü 'nın üzerinden siyasete müdahaleleri işlendi.
Programda; / terör örgütünün liderlerinden 'nun, 7 Haziran 2015 milletvekili seçimlerinden önce 'ne verdiği desteği anlatan konuşma yayınlandı.

KARASU: "BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ'Nİ ÖNEMSİYORUZ"
PKK/KCK terör örgütünün liderlerinden Mustafa Karasu, PKK- ve Birleşik Haziran Hareketi arasındaki ilişkiyi şöyle anlatıyor:
"Birleşik Haziran Hareketi'ni önemsiyoruz. Merkezinde eski DHKP-C geleneği var, yine TKP'liler de var ama esas herhalde gövdesini DHKP-C Hareketi oluşturuyor. Bunlar bizim tanıdıklarımız. Birleşik Haziran Hareketi'yle geçmişe dayalı bağımız var, biz arkadaşları tanıyoruz. Birleşik Haziran Hareketi'nin HDP'yle birlikte 'deki diğer demokratik güçlerle, sol güçlerle birlikte ortak hareket yaratmasından yanayız. Doğrusu budur. Biz Birleşik Haziran Hareketi'ni önemsiyoruz ve onlarla birlikte demokrasi güçlerinin ortak hareket etmesini istiyoruz. İsteğimiz bu, çabamız bu, gerçekten tarihi fırsattır."

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ'NDE YER ALAN ERKAN BAŞ VE BARIŞ ATAY MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ
PKK terör örgütünün temsilcisi Mustafa Karasu'nun destek verdiği Birleşik Haziran Hareketi; 24 Haziran milletvekili seçimlerinde iki temsilcisini HDP üzerinden Meclis'e gönderdi. Birleşik Haziran Hareketi'nde yer alan Türkiye İşçi Partisi Genel Başkanı ve Veli Saçılık, HDP listelerinden milletvekili seçildi. Birleşik Haziran Hareketi'nde yer alan Veli Saçılık, HDP'den milletvekili adayı oldu.

CANAN KAFTANCIOĞLU, CHP İSTANBUL İL BAŞKANI OLDU!
Birleşik Haziran Hareketi Sekretarya üyesi , İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu oldu. Programda, Canan Kaftancıoğlu'nun CHP-HDP arasında köprü isim olduğu ifade edildi.

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ'NDE ALPER TAŞ BEYOĞLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI
Hareketi'nde yer alan ÖDP Genel Başkanı Alper Taş'ın, CHP-İYİ Parti-HDP Beyoğlu Belediye Başkan Adayı olduğuna dikkat çekildi.

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ NASIL DOĞDU?
Birleşik Haziran Hareketi; Gezi kalkışmasının ardından kuruldu ve Hükümeti'ne karşı 7 Haziran seçimlerinde CHP ve HDP ile birlikte hareket etme çağrısında bulundu.

GEZİ KALKIŞMASININ ARDINDAN KURULDU
Birleşik Haziran Hareketi; 30 Ağustos 2014 tarihinde ODTU Vişnelik tesisinde oluştu. Toplantıya katılan akademisyenler, siyasi partiler ve STK temsilcileri AK Parti'ye karşı ortak mücadele kararı aldı. 19 Ekim 2014 tarihinde hareket, Gezi kalkışmasına "Haziran İsyanı" göndermesiyle "Birleşik Haziran Hareketi" adını aldı.

BİRLEŞİK HAZİRAN HAREKETİ'NDE KİMLER YER ALIYOR?
"Birleşik Haziran Hareketi"nde; (KP), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Türkiye Komünist Partisi (TKP), Emekçi Hareket Partisi (EHP), Halkın Türkiye Komünist Partisi (HTKP), Türk Tabipler Birliği, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), CHP eski milletvekilleri İlhan Cihaner, Hüseyin Aygün ve Gökhan Günaydın yer aldı. Canan Kaftancıoğlu, Birleşik Haziran Hareketi'nin Sekretaryası'nda görev aldı.
"Birleşik Haziran Hareketi; 27-28 Aralık 2014 tarihinde Ankara'da "1.Haziran Türkiye Meclisi" toplantısını gerçekleştirdi ve Yürütme Kurulu'nu belirledi.

kalan karakter 1000

ihsan ihsan

kürt alevisi pkk lı kılıçtaroğlu komplo ile chp nin başına getririlmesi chp yi hdp leştirme işidir chp li vatandaş ne zaman uynacaksın

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 22.03.2019 09:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.