Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 25.02.2019 13:02
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 25.02.2019 13:58
ABONE OL

İstanbul'da kar yağışı sürecek mi? ? ( )

İstanbul'da etkili olan kar yağışı ve soğuk hava yaşamı olumsuz etkiliyor. Genel Müdürlüğü'nden yapılan hava durumu açıklamasına göre, hafta sonunu kar altında geçiren İstanbul'da, 5 günlük tahminler duyurusunda kar yağışı görülmüyor. Peki, İstanbul'da ?

İstanbul'da hafta sonu kar yağışı etkili oldu. Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin etkisine giren İstanbul'da, bugün çok bulutlu ve yağmurlu hava hakim oluyor. Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kentte cuma gecesi yağmur şeklinde başlayan ve kara dönen yağışlar, bugün de yağmur şeklinde devam edecek. Peki, İstanbul'da kar yağışı sürecek mi? İstanbul'da ? İşte Meteoroloji'nin tahminleri...

İSTANBUL'DA HAVALAR NE ZAMAN ISINACAK?

İstanbul'da bugün havanın parçalı bulutlu ve yağmurlu olması bekleniyor. Sıcaklıklar ise en düşük 1, en yüksek 8 derece hissedilecek.

Hafta sonunu kar altında geçiren İstanbul'un, yarın 10 dereceye kadar ısınması, çarşambadan sonra da mevsim normallerinin üzerine çıkacak sıcaklığın 12-14 derece arasında seyretmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Birinci Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Marmara Bölgesi genelinde bugün öğle saatlerine kadar aralıklı olarak hafif yağmur devam edecek. Bölgede etkili olan poyraz fırtınası ise hızını yavaşlatarak, saatte 30-60 kilometre arasında sürecek.

Salı günü bütün Marmara'nın parçalı bulutlu olacağı, çarşamba gününden itibaren yeni bir yağışlı havanın etkisine girileceği tahmin ediliyor. Çarşamba günü Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile İstanbul, Sakarya, Kocaeli ve Yalova çevrelerinin ise aralıklı yağışlı olması bekleniyor.

Kırklareli'nin kuzey kesimleri ile Kocaeli ve Sakara çevrelerinin güney kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerde de kar yağışı beklenirken, diğer kesimlerdeki yağış yağmur şeklinde olacak.

Bölgede çarşamba günü kuvvetli poyraz öngörülürken, perşembe günü sabah saatlerinde İstanbul ve Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri aralıklı hafif yağmurlu geçecek.

YAĞIŞLAR ETKİSİNİ YİTİRİYOR

Marmara'da etkili olacak yağışlı havanın cumadan itibaren bölgeyi terk etmesi bekleniyor. Havanın cuma ve cumartesi günleri, parçalı az bulutlu olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise perşembe gününden itibaren mevsim normallerinin üzerine çıkması bekleniyor. İstanbul'da hava yarın 10 dereceye kadar çıkacak. Çarşambaya kadar sıcaklığın 8 ile 10 derece arasında olması beklenirken, çarşambadan sonra da mevsim normallerinin üzerinde 1-2 derece artış yaşanarak sıcaklığın 12-14 derece arasında olması öngörülüyor.