Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.02.2019 11:57
  • Son Güncelleme: 15.02.2019 22:46

? Yeni askerlik sistemi ne zaman? belli oldu mu?

Yeni askerlik sistemi ile ilgili gelişmeler merak ediliyor. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yürütüle yeni askerlik sistemi ile ilgili çalışmanın ilk taslağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayına sunuldu. Peki, nasıl olacak? ? Yeni sistem ne zaman yürürlüğe girecek?

Askerlik 9 aya düşecek mi?

Yeni askerlik sistemi ne zaman yürürlüğe girecek? Merakla beklenen yeni sistem ile ilgili Milli Savunma Bakanlığı çalışmalarını tamamladı. Daha önce yaş sınırına bağlı bir defalığına çıkarılan bedelli askerliğin sürekli hale getirileceği ve yaş sınırı olmayacağı konuşuluyor. Peki, yeni askerlik sistemi nasıl olacak? Askerlik 9 aya düşecek mi? İşte konu ile ilgili son gelişmeler...

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ NE ZAMAN YÜRÜRLÜĞE GİRECEK?

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yeni Askerlik Sistemi ile ilgili olarak ise; çalışmamızın ilk taslağı Kabine Toplantısında Sn. Cumhurbaşkanımıza sunulmuştur. Çalışmalarımız, diğer Bakanlıklar/Kurumlarla koordineli olarak devam ediyor. Maksadımız, Toplumdan geniş bir kabul görecek, tüm ihtiyaçları ve talepleri karşılayacak dengeli bir sistem teşkil etmektir. Önümüzdeki günlerde çalışmalar Sayın Cumhurbaşkanımızın onayına sunulacak. Sonuçlar müteakiben kamuoyuyla paylaşılacaktır."

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ NASIL OLACAK?

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.