Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.02.2019 17:42
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 11.02.2019 18:04
ABONE OL

Son dakika... 'nda önemli gelişme

Son dakika... Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, "Kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklar ile hareket ediyorlar. Böyle bir ittifaka mümkün değil. Bu hafta iki parti yetkilileri, şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendirecek." dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Edip 'dan son dakika açıklaması geldi. Yalçın, "Cumhuriyet Halk Partisi de İP de diğer küçük partiler de ile hareket ediyorlar. Örtülü, kapalı kapılar ardından yaptıkları pazarlıklarla hareket ediyorlar. Zillet ittifakı dememizin sebebi bu. Böyle bir ittifaka mümkün değil, vermeyeceğiz de. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı bu hafta iki parti yetkilileri tekrar ele alacak. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz." dedi.

MHP'li Semih Yalçın, partisinin aday tanıtım toplantısına katılmak üzere 'ya geldi. Burada düzenlenen programda konuşan Yalçın, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından MHP'nin devletin bekası için gereken fedakarlığı yaptığını söyledi. Milletin bu durumu bildiğini belirten Yalçın, "Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bölgesinde güçlü bir ülke olma irademiz MHP'nin temel prensiplerinden biridir. Şimdi onu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bugün sizler sokakta gezerken başımız dimdik dolaşıyoruz. 3-4 sene evvel böyle değildi. Ne sıkıntılara maruz kalıyordunuz ama şimdi rahatsınız ve daha da rahat olacaksınız" dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI İKİ PARTİ"
MHP Lideri 'nin uyguladığı politikalar neticesinde, sonrası güzel şeylerin olacağını kaydeden Yalçın, şöyle konuştu:
"Bu ülke adına da kastediyorum, kendi partimin geleceği adına da kastediyorum. 31 Mart'ta bu millet hakkımızı daha büyük teslim edecek. iki , ay yıldızda diyebiliriz. Birisi MHP, diğeri . Meclis Başkanı'nın istifası ile birlikte 10 gün içerisinde yenisini seçeceğiz. Amacımız Cumhur İttifaklı ruhu ile zillet ittifakı, illet ittifakı veya şer ittifakı dediğimiz bloğun ne yapmak istediğini veya ne yapmaya çalıştığını anlatmak durumundayız."

"TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLECEK"
Yalçın, 'nin HDP ve diğer siyasi partiler ile birlikte hareket ettiğini kaydederek şunları söyledi:

"Kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlıklar ile hareket ediyorlar. Böyle bir ittifaka yol vermemiz mümkün değil. Bugüne kadar yaptığımız uzlaşmayı, bu hafta iki parti lideri tekrar görüşecek. Şer ittifakının ön plana çıktığı her ili, her noktayı tekrar değerlendireceğiz. Sayın ve Sayın Genel Başkanımızın son görüşmelerinde ortaya çıkan bu. Mesela örneğini verebiliriz. Bu gibi yerler tekrar gözden geçirilecektir.".