Bugünkü
Takvim
 • Güncel
 • 05.01.2019 15:11
 • Son Güncelleme: 05.01.2019 16:55

Son dakika: Başkan Erdoğan İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı

Başkan , AK Parti'nin İzmir ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Başkan Erdoğan, "İktidar, yerel yönetim iktidarıyla birleştiği zaman İzmir başka bir güzel olacak. İzmir-İstanbul arasını 3,5 saate düşürecek otoyol projesini bu yıl tamamlıyoruz." dedi. Erdoğan, bu ay sonuna kadar 2019 yılı ocak ayı içinde ödenecek tarımsal desteklerin rakamlarını tek tek açıkladı.

Başkan , İzmir'deki Halkapınar Spor Salonu'nda AK Parti İzmir İlçe belediye başkan adaylarını açıkladı. Başkan Erdoğan'ın açıklamasından önce AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçi ve TBMM Başkanı toplantıda açıklama yaptı.

İşte AK Parti'nin İzmir adayları:

 • Balçova Belediye Başkan Adayı - Evrim Özen
 • Bayındır Belediye Başkan Adayı – Uğur Demirezen
 • Bayraklı Belediye Başkan Adayı – Ali Aslan
 • Bergama Belediye Başkan Adayı – Hakan Koştu
 • Beydağ Belediye Başkan Adayı – Ogün Asil Aydoğdu
 • Bornova Belediye Başkan Adayı – Reşat Gençtürk
 • Buca Belediye Başkan Adayı – Mustafa Arslan
 • Çiğli Belediye Başkan Adayı- Okan Korkmaz
 • Gaziemir Başkan adayı - Nazmi Yılmaz
 • Güzelbahçe: Burcu Dereci
 • Karabağlar: Bilal Doğan
 • Karaburun Belediye Başkan Adayı - Ferhan Eroğlu
 • Karşıyaka Belediye Başkan Adayı - Ayda Maç
 • Kemalpaşa Belediye Başkan Adayı - Arif Uğurlu
 • Kınık Belediye Başkan Adayı - Sadık Doğruer
 • Kiraz Belediye Başkan Adayı - Saliha Özçınar
 • Konak Belediye Başkan Adayı - Melek Eroğlu
 • Menderes Belediye Başkan Adayı - Bülent Soylu
 • Menemen Belediye Başkan Adayı - Durmaz Bayraktar
 • Ödemiş Belediye Başkan Adayı - Münir Bezmez
 • Seferihisar Belediye Başkan Adayı - Hamit Nişancı
 • Selçuk Belediye Başkan Adayı - Osman Başterzi
 • Tire Belediye Başkan Adayı - Selman İçelli
 • Torbalı Belediye Başkan Adayı - Adnan Yaşar Görmez
 • Urla Belediye Başkan Adayı - Adıgüzel Demirel

CUMHUR İTTİFAKI'NDA ADAY GÖSTERİLEN MHP'Lİ İSİMLER

 • Aliağa Belediye Başkan Adayı - Serkan Acar (MHP)
 • Çeşme Belediye Başkan Adayı - Sema Aydın (MHP)
 • Dikili Belediye Başkan Adayı - Buğra Akın (MHP)
 • Foça Belediye Başkan Adayı - Serdar Mersin (MHP)
 • Narlıdere Belediye Başkan Adayı - Süleyman Kocabıyık (MHP)

İşte Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

FETHİ SEKİN KARDEŞİMİZ TÜM DÜNYAYA TARİHİ BİR MESAJ VERMİŞTİR

Sevgili İzmirliler, İzmir teşkilatımızda görev yapan değerli dava arkadaşlarım, sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bugün ikinci şehadet yıl dönümüne eriştiğimiz kahraman polis memurumuz Fethi Sekin'i rahmetle ve minnetle anıyorum. Fethi Sekin kardeşimiz bu mücadelesi ile tüm dünyaya tarihi bir mesaj vermiştir. Fethi Sekin'e, onunla birlikte mücadele eden tüm şehitlerimize, 15 Temmuz şehitlerimize, Afrin'de Cerablus'ta şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyorum.

İZMİR'DE YANAN MEŞALE BÜTÜN BU COĞRAFYAYI AYDINLATAN MEŞALEDİR

Bugün buraya mahalli seçimlerdeki adaylarımızı İzmir'e ve Türkiye'ye tanıtmak üzere geldik. İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayımızla birlikte ilçe belediye başkan adaylarımızı tanıtacağız. İzmir'i sadece Türkiye'nin değil tüm gönül coğrafyamızın kalbi olarak görüyoruz. İzmir'de yanan meşale bütün bu coğrafyayı aydınlatan meşaledir. Anadolu'nun işgale başlandığı yerde, Anadolu'nun istiklale kavuştuğu yer İzmir'dir. İzmir'in dağlarında çiçekler açar diyoruz ya o çiçekler bizim İstiklal aşkımızın çiçekleridir, dirliğimizin çiçekleridir. Bize göre İzmir'in sınırları Viyana'dan başlar, Doğu Türkistan'dan, Karadeniz'in kuzeyinden başlar.

İZMİR BİR ANNE ŞEHİRDİR! ZÜBEYDE HANIM DA BURADA YATIYOR

9 asırdır Türk şehri olan İzmir'in sevinci hepimizin sevinci olduğu gibi acısı da hepimizin ortak acısıdır. Türkiye'nin 81 ilinden gelip İzmir'i yurt edinen kardeşlerimiz birlik beraberlik içinde hayatlarını sürdürüyor. İzmir bir anne şehirdir. Gazi paşanın muhterem valideleri Zübeyde Hanım da burada yatıyor. Biz taşıyoruz müjdenin kurşun yükünü, taşımaya devam edeceğiz. İzmir sadece İzmirlilerin değil, 81 milyonun şehridir. Bu salonda Çaka beylerin kahramanlığı, mangal yürekli efelerin İstiklal azmi var. Bu salonda 9 Eylül'de Anadolu'nun her bir yanından gelerek büyük zaferi mühürleyen şehitlerimizin, gazilerimizin fedakarlığı var.

Bu şehir bizim hep gündüz hayalimizde gece düşümüzde olmuştur… İzmir, dışardaki ve içerdeki alçakları muratlarına erdirmemek için gece gündüz çalışmaya hazır mıyız…İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığının değil aynı zamanda ekonomik bağımsızlığımızın da temellerini attık. Bizler hep İzmir İktisat kongremizi konuşuruz. Onunla başlayan kalkınma hamlemiz daha sonra uzun süre sekteye uğradı. AK Parti iktidarları döneminde ülkemizi hızlı şekilde kalkınma sürecine sokmuş olduk.

CUMHURİYET TARİHİNİN EN YÜKSEK İHRACAT RAKAMINA ULAŞTIK

Rabbim hepinizden razı olsun, değerli kardeşlerim İzmir'de sadece vatanımızın bağımsızlığı değil, ekonomik bağımsızlığımızın da temellerini attık. Bizler hep İzmir İktisat Kongresi'ni konuşuruz. AK Parti iktidarları döneminde ülkemizi hızlı şekilde kalkınma sürecine soktuk. 168,1 milyar dolarla cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaştık.

İZMİR BİR BAŞKA GÜZEL OLACAK

Türkiye'yi 3.5 kat büyütürken, İzmir'i ihmal etmedik. Son 16 yılda İzmir'e 67 katrilyon yatırım yaptık. İzmir'e yapılan yatırım işte bu. Yani en fazla milletvekilini biz çıkarmadık demedik, çünkü İzmir özellikliydi, bu yatırımların yapılması gerekliydi, yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. İktidar inşallah yerel yönetim iktidarıyla bütünleştiğinde İzmir bir başka güzel olacak…

İZMİR 2 BİN 60 YATAK KAPASİTELİ DEV BİR ŞEHİR HASTANESİNE KAVUŞACAK

Yaptığımız kentsel dönüşümle İzmir'de 18 bin konut projesini hayata geçirdik. Sağlıkta 35'i hastane toplam 109 tesisi hizmete soktuk. İzmir Bayraklı şehir hastenesi yapılıyor. İzmir 2 bin 60 yatak kapasiteli dev bir şehir hastanesine kavuşacak.

MODERN DEPOLAMALAR KURULACAK

CHP demek hava kirliliği demektir, çöp, yolsuzluk, yokluk demektir. İnşallah Nihat Zeybekçi ile en kısa zamanda burada vahşi depolamalar yerini modern depolamalara bıracaktır. Böylece, enerji üretimi olacak. Vahşi depolamanın yapıldığı yerler kalkacak. Çevreci biziz, bunlar çevrecilikten anlamaz.

İZMİR'DE YAPIMI DEVAM EDEN 21 YIL PROJESİ BULUNUYOR

İzmir'de yapımı devam eden, 2 katrilyon 140 Trilyon maliyetli 21 yol projesi bulunuyor. Her şey İzmir için... Ödemiş-Kiraz arasına hızlı tren hattı yapmak için hazırlıklara başladık. İzmir'e maliyeti 3 katrilyon lira olan toplam 5 istasyondan oluşan Halkapınar - Otogar metro hattının en kısa sürede ihalesi yapılacak. İzmir'in içme suyu problemini de biz çözdük.

BAŞKAN ERDOĞAN MÜJDEYİ İZMİR'DEN VERDİ

Bu ay sonuna kadar, 2019 yılı Ocak ayı içindeki tarımsal desteklerimin müjdesini İzmir'den veriyorum. Fark ödemesi buğday, mısır ve çeltikte 550 milyon TL, buzağı desteği ödemeleri 550 milyon TL, çiğ süt ödemeleri desteği 340 milyon TL.

BİNALİ YILDIRIM'IN DUYGULANDIĞI ANLAR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci'nin açıklamalarının ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım için hazırlanan film izletildi. Film izlediği sırada Yıldırım'ın zaman zaman gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satırbaşları:

İzmir'de başlattığımız yürüyüşü 31 Mart'ta Nihat Zeybekçi ve 30 ilçe başkanımızla beraberle tamamlamaya var mısınız?

Bizim yol arkadaşlarımız hiçbir şeyi yarım bırakmazlar…

İzmir'de ekilen tohumlar meyveye dönecek ve 1 Nisan'sa İzmir'de AK Parti hizmet belediyeciliği ile buluşacak diyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ilan edilecek adaylarımızın her biri seçimleri kazanacak çok değerli arkadaşlarımız.

Belediyecilik konusunda İstanbul'da çığır açan lider olarak zatıalinizin vizyonu bizler için rehber olacaktır.

Aday arkadaşlarımızın tamamı sahada yapacakları başarılı çalışmalarla İzmirli hemşerilerimizin hem gözüne hem de gönlüne gireceklerdir.

31 Mart'ta zafere ulaşacağınızı yürekten inanıyorum. Önce ülkem ve milletim diyen MHP'li kardeşlerimle birlikte alacağımız neticenin İzmir'e hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Cumhur ittifakı ülkemiz İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerimizde demokrasinin daha da güçlenip millet iradesinin üstünde başka bir irade olmadığını yine ortaya koyacaktır.

İzmir hizmetlerin en güzeline layıktır

2011'de bu şehirde vekil seçildim, 2014'te belediye başkanlığı için yarıştım, 2015'te tekrar vekil oldum

İzmir bizi Alaçatı Ekrem Pakdemirli havaalanından, İZBAN'dan, Konak tünelinden, Sabuncubeli tünelinden, bölünmüş yollardan, Torbalı – Ödemiş Devlet hastanesinden, sizi liderliğinizde İzmir'e çağ atlatan hizmetlerden, projelerden bilir. İzmir bizi samimiyetimizden bilir.

Şimdi vakit İzmir'de Nihat bey ve arkadaşlarının vaktidir. Bıraktığımız hizmetleri vekillerimizle, belediye başkanlarımızla daha da ileriye taşıyacaklardır

İzmir'e yakışan 34 İstanbul, 35 İzmir'dir. 31 Mart'ta bunu gerçekleştirmeye var mısınız?

Nihat Zeybekçi'nin açıklamalarından satırbaşları:

Allah'ın izniyle zatıalinizin talimat ve destekleriyle İzmir'imiz bu yarışta hakkettiği yere ulaşacaktır. 31 Mart İzmir için tarihi bir gün olacaktır.

İzmir'imiz bahaneler ve mazeretler nedeniyle bu gelişimi büyük oranda ıskalamıştır.

Bugün itibariyle İzmir'imizde mazeretler dönemi bitecektir.

Ve İzmir'imizde sloganımız 'mazeret yok, yola devam' diyoruz.

31 Mart akşamına kadar İzmir'de gönülleri fethedeceğiz. Ayrıştıran değil birleştiren olacağız. İnsanın rızasının alınmadığı işten hayır gelmez. Gönül kırmayacağız.

Bugüne kadar gönül kırmadık, söz verip de yerine getirmediğimiz hiçbir sözümüz yoktur

Asla yalan söylemeyeceğiz. Söz verdik mi canımız pahasına tutacağız. Emanete hıyanet etmeyeceğiz, ettirmeyeceğiz.

1,5 aydır şehrin kanaat önderleriyle, üniversite hocalarıyla, gençlerimizle bir araya gelip eksikleri tespit ettik. Yüzlerce ekip arkadaşımızla yoğun bir çalışma içine girdik. Ocak ortasını takip eden günlerde projelerimizi açıklayacağız…

5 yıl içinde İzmir'imiz muasır medeniyet yolculuğunda yerini alacaktır, hakkettiğini alacaktır…

İzmir'i Anadolu'ya küstürdüler… Kimse beceriksizliklerini ideolojik kılıflarla İzmir'in vaktini çalmasına müsaade etmeyeceğiz

Kendimizi İzmir'e vermeye, İzmir'in kalbine girmeye geldik…

İzmir her türlü övgüyü hakkediyor…

Bu seçimin 31 Mart'ını biz gönüller almaya geldik diye yola çıktı. Birlik beraberlik, cumhur ittifakına yakışır şekilde birlikte yürüyeceğiz…

1 Nisan sabahı Anadolu'ya güneşin İzmir'den doğduğunu seyretmeye var mıyız?

Mazeret yok, yola devam diyoruz.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.