Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 06.12.2018 13:01
  • Son Güncelleme: 06.12.2018 13:01

Belediye Başkan adayı oldu! kaç yaşında?

, Belediye Başkan adayı olarak açıklandı. Ankara'da düzenlenen AK Parti İl Belediye Başkanları Toplantısı'nda 14 il adayı daha açıklandı. Buna göre, 74 il başkan adayı açıklanmış oldu. AK Parti Kırşehir Belediye Başkan Adayı Yaşar Bahçeci seçildi. Peki, AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı , nereli? İşte ayrıntılar...

Yaşar Bahçeci kimdir?

Belediye Başkan adayı oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, bugün AK Parti'nin 14 belediye başkan adaylarının isimlerini açıkladı. Bunlardan biri de AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı. Peki, AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı seçilen ve nereli? İşte AK Parti Kırşehir Belediye Başkan adayı Yaşar Bahçeci hakkında merak edilenler...

YAŞAR BAHÇECİ KİMDİR?

Yaşar Bahçeci, 24 Mart 1975 tarihinde Kırşehir'de doğdu. Eğitimine sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Kale Ortaokulu, Kırşehir Lisesi'nde devam etti. 1997 yılında Niğde Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Ana Bilim Dalı'nda Yüksek Lisansını tamamladı. İş yaşamına Van ve Bitlis Bölgesinde şantiye şefi olarak başladı.

Vatani görevini yaptıktan sonra yine aynı bölgedeki görevinin başına geçti. 2000 yılında Kırşehir'de mühendislik bürosunu açarak iş hayatına daha aktif olarak atıldı.

Siyasi yaşamı 2001 yılında AK Parti Kurucu üyeleri arasında yer alması ile başladı. AK Parti il Sekreteri olarak görev yaptı. 2002 genel seçimlerinden sonra 1 yıl süreyle TBMM'de 22 ve 23. Dönem Milletvekili Mikail Arslan'ın Danışmanlığını yaptı. 2006 yılında 2. Olağan Kongrede İl Başkanı Adayı oldu ve kazanarak 2,5 yıl bu görevi yürüttü.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.