Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 09.11.2018 07:22
  • Son Güncelleme: 09.11.2018 07:22

Terör örgütü 'ya milyarlık darbe

Güneydoğu’da terör örgütü ’nın en önemli gelir kaynağına büyük darbe indirildi. ’da 10 ayda piyasa değeri 1 milyar lira olan 37 ton ele geçirildi.

Terör örgütü PKK'ya milyarlık darbe

Güneydoğu'da, 'nın gelir kaynaklarına büyük darbe indirildi. 'da jandarma ve polis tarafından son 10 ayda düzenlenen operasyonlarda, piyasa değeri yaklaşık 1 milyar lira olan 37 ton ele geçirildi. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre'nin de katıldığı "Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu" toplantısında, PKK'nın en önemli gelir kaynaklarından biri olan uyuşturucu kaçakçılığına bu yıl indirilen darbenin bilançosunu açıkladı. Türkiye'de, başta PKK terör örgütü olmak üzere, terör örgütlerinin gelirlerinin büyük bir bölümünü uyuşturucu madde kaçakçılığından elde ettiğini belirten Güzeloğlu, terörle aktif mücadele konsepti çerçevesinde uyuşturucu ile mücadeleyi de en az terörle mücadele kadar öncelikli bir sorumluluk alanı olarak gördüklerini söyledi.

2 BİN 110 OPERASYON
Diyarbakır'da uyuşturucu kaçakçılığı ve organize suç örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürütüldüğünü belirten Güzeloğlu, "Bu operasyonlarda ele geçirilen yüksek miktardaki uyuşturucuyla, terör örgütünün en önemli gelir kaynağına büyük bir darbe indirildi. 2018 yılının ilk 10 ayında yapılan 2 bin 110 başarılı operasyonda, 2 bin 374 kişi yakalandı. Bunlardan 460'ı tutuklandı. 3 milyon 16 bin 747 kök hint keneviri, toplam 37 ton 293 kilo 994 gram esrar, 89 kilo 16 gram eroin, 539 gram kokain, 9 bin 147 gram metamfetamin ve 40 bin 122 sentetik hap ile çeşitli çap ve markalarda silah, mühimmat ve uyuşturucu ticaretinde kullanılan para ele geçirildi" dedi..

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.