Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.11.2018 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 10.11.2018 15:00
ABONE OL

RTÜK'ten 'ye ödül gibi ceza!

RTÜK, 'la programına konuk olan 'ın ayrımcı ifadeler içeren açıklamalarından dolayı 'ye kapatma cezası yerine sadece para cezası verdi.

RTÜK'ten Halk TV'ye ödül gibi ceza!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), CHP'nin kanalı 'de yayınlanan 'la isimli programda skandal ifadeler kullanan 'ın sözleri nedeniyle Halk TV'ye verdiği cezayı açıkladı.

KİN VE DÜŞMANLIK YARATACAK İFADELERE SKANDAL CEZA
RTÜK tarafından değerlendirilen Kırıkkanat'ın sözleri karşılığında kanala idari para cezası uygulandı. Kırıkkanat'ın canlı yayında kullandığı ifadeleri "Toplumda kin ve düşmanlık yaratabilecek, nefret duyguları oluşturabilecek, ayrımcılık içeren ifadeler" olarak değerlendiren RTÜK 6112 sayılı yasadaki ilgili maddenin ihlal edildiğini saptadı. Üst Kurul bu doğrultuda kanala sadece para cezası verdi. Rezaleti görmezden gelen RTÜK'e tepki yağarken, yaşanan bu gelişmeler kamuoyunda; "RTÜK Halk TV'yi kolluyor mu?" sorusunu da gündeme getirdi.

CANLI YAYINDA VATANDAŞLARI TEHDİT ETTİ
Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, yıllarca halka eziyet çektiren, halkı anlamaktan uzak kalan CHP zihniyetinin bir gün yeniden iktidara gelmesi durumunda yine aynı şeyleri yaşatacaklarını söyledi ve açık açık halkı tehdit etti. ''nın yapılmaması için sokakları yakıp yıkan, gezi parkı eylemleri düzenleyenlerin sözcüsü Kırıkkanat yeni havalimanına, Atatürk isminin verilmemesi halinde bunu da değiştireceklerini söyledi. İşte Halk TV ekranlarında yayınlanan o skandal sözler...