Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.11.2018 03:27
  • Son Güncelleme: 08.11.2018 03:27

AK Parti’li Vildan Yılmaz Gürel: O çocuklar için vekil oldum

AK Parti’li Gürel, 6 yıl önce havale geçirip engelli olan kızı Berra’nın hikâyesiyle hem ağladı hem ağlattı. Vildan Yılmaz Gürel farkındalık çağrısı yaptı: O çocuklar ve aileleri için vekil oldumTBMM Genel Kurulu'nda, 5 parti grubunun ortak önergeleriyle down sendromlu, otistik ve diğer gelişim bozukluklarına sahip bireylerin ve ailelerinin sorunlarının çözümü amacıyla Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. Genel kurul görüşmeleri sırasında ise milletvekillerinin engelli çocuklarıyla ilgili yaşadıkları deneyimleri Meclis kürsüsünden paylaşmaları, duygusal anların yaşanmasına neden oldu. Bu isimlerden biri de AK Parti Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel'di. Gürel kızı Berra'nın havale geçirdiği anları ve sonrasında yaşadıklarını anlatırken gözyaşlarına hâkim olamadı. Gürel'in anlattıkları sözleri milletvekillerini de ağlattı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.