Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.10.2018 14:43
  • Son Güncelleme: 12.10.2018 16:16

, 'nın skandal yazısını yayınladı

'nın, firari Ergenekon savcısı ’ün üyesi olmadığına ve hatta FETÖ ile irtibatının bulunmadığına dair bir resmi yazısı ortaya çıktı. Yazı, 15 Nisan 2018 tarihine ait.

HSK'dan skandal Zekeriya Öz yanıtı

Posta Gazetesi yazarı , 'den şikayeti üzerine verilen ilgili resmi yanıtı bugünkü köşesinde yayınladı.

Nedim Şener yazısında 2009 yılında kendi adına 'ye verilen dilekçeden bahsediyor. Dilekçedeki yazı Zekeriya Öz hakkındaki şikayetçi içeriyor.

Zekeriya Öz hakkında soruşturma istenen dilekçeye 25 Nisan 2018 yılında hakim Hakan Bulut imzasıyla cevap geliyor.

"ZEKERİYA ÖZ'ÜN FETÖ BAĞLANTISI YOK, HAKKINDA SORUŞTURMA YOK"

Nedim Şener dilekçeye verilen yanıtı köşe yazısında şöyle anlatıyor: "Şimdi sıkı durun; Zekeriya Öz ile ilgili şikayet dilekçemize HSK Tetkik Hakimi Hakan Bulut imzasıyla verilen cevapta aynen şu ifadeler kullanılmış; "Bir kısım ileri sürülen iddiada adı geçenlerin / ile üyelik, mensubiyet, iltisak veya irtibat şeklinde bağlantılarının bulunduğu yönünde delile ulaşılamadığı, haklarında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi ya da Genel Kurul tarafından verilmiş herhangi bir disiplin cezası yahut meslekten çıkarılma kararı bulunmaması, verilen kararların sayısı bütün olarak nazara alındığında FETÖ/PDY yapılanmasının içine girerek örgüt hiyerarşisi ve ideolojik bağlılık duygularıyla hareket ettiklerinin sabit olmadığı..." Bu nedenle soruşturma izni verilmediği bildirildi."

TWITTER HESABINDAN DA PAYLAŞTI

Twitter hesabından Zekeriya Öz hakkında soruşturma istenen dilekçeyi payşalan Nedim Şener, HSK Başkan vekili aradı, Zekeriya Öz ile ilgili soruşturma izni verilip dava açıldığını söyledi. Açıklama yapılacakmış. Peki 1. Daire'nin kararfına rağmen Tetkik Hakimi Hakan Bulut'un bu skandal yazıyı yazması ve bana göndermesi hakkında ne işlem yapacaklar göreceğiz." dedi.

Nedim Şener köşesinde belgeleri de yayınladı. İşte o belgeler:

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.