Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.10.2018 16:22
  • Son Güncelleme: 08.10.2018 16:24

ipucu sorusu: Birbiriyle ilişkisiz malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserlere ne denir? 8 Ekim Pazartesi

ipucu sorusu belli oldu. Birbiriyle ilişkisiz malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserler, Hadi'nin bugün yayınlanacak yarışmasında yer alacak. olarak yayınlanan " Birbiriyle ilişkisiz malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserlere ne denir?" sorusunun yanıtı nedir? İşte ile ilgili detaylar...

Hadi ipucu sorusu yayınlandı

ipucu sorusu belli oldu. Her gün yapılan Hadi canlı bilgi yarışmasının bugün saat 20.30'da yapılacak yarışması için ipucu sorusu Hadi'nin Instagram hesabından paylaşıldı. Yapılan paylaşımda, "Bu akşamın ipucu bir sanat teriminden geliyor. Biliyorsunuz ki sanatın birçok türü var. Ama biz bugün sizlere görselde de gördüğünüz gibi birbiriyle ilişkisiz çeşitli malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserleri soracağız.. Bu tarz eserlere ne deniliyor biliyor muyuz?" denildi.

Peki, Birbiriyle ilişkisiz malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserlere ne denir? İşte sorusunun yanıtı...

HADİ İPUCU SORUSU

Soru: Birbiriyle ilişkisiz malzemelerin sanatsal amaçla bir araya getirildiği eserlere ne denir?

Cevap:

ASAMBLAJ HAKKINDA

Asamblaj, ilk defa 1953 yılında Jean Dubuffet tarafından oluşturulmuştur. Bazı eleştirmenler asamblajın iki boyutlu olan kolajdan ayrı olarak sadece üç boyutlu nesneler için kullanılması gerektiğini ifade etseler de konuda ulaşılmış bir fikir birliği yoktur. Genel anlamıyla asamblajın fotomontajlardan mekan düzenlemelerine kadar geniş bir yelpazede yer alan sanat eserlerini kapsadığı söylenebilir.

HADİ NEDİR?

Hadi Türkiye'nin ilk canlı bilgi yarışması uygulamasıdır. Her gün canlı yayında katılımcılar sorulan sorulara doğru cevap vererek, o yarışma için belirlenen ödül havuzundaki parayı eşit olarak bölüşürler. Puan veya başka bir şey değil gerçek para kazanılır.

PARA NASIL ÇEKİLİR?

Kazanılan para 20 TL'yi geçtiğinde hesaptaki para çekilebiliyor. Uygulamanın anasayfasında bulunan bakiyeye tıklamanız gerekmektedir. Bakiyeye tıkladığınızda iban numaranızı girmeniz gereen sayfaya yönkendiriliyorsunuz. 20 TL ve üzeri tutarlarda iban numaranızı girdiğinizde hesabınıza paranız yollanıyor.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.