Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.09.2018 12:49
  • Son Güncelleme: 08.09.2018 12:49

'dan 'ye destek mesajı

Ekonomi ve , 'deki yatırımları çeşitlendirmek istediklerini söyledi.

Katar'dan Türkiye'ye destek mesajı
Ekonomi ve Ahmed bin Muhammed bin Casim Al Sani, 'nın başkenti 'de düzenlenen Almanya-Katar Ticaret ve Yatırım Forumu'nda AA muhabirine yaptığı açıklamada, 'nin özel sektörünün, ihracat başta olmak üzere, çok gelişmiş olduğunu söyledi.

15 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM
Katar'ın uzun zamandır Türkiye'de yatırımcı olduğunun altını çizen Casim Al Sani, "Biz Türk ekonomisinin temellerinin sağlam olduğuna kesinlikle inanıyoruz. Ekonomilerde bazen aşağı yukarı hareketler olabilir. Önemli olan ekonominin temelleridir ve bu alana bakmak lazım. Biz Türk ekonomisine güveniyoruz. Bu yüzden de Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani, 15 milyar dolar doğrudan yatırım paketi açıkladı.

YATIRIMLARIMIZI ÇEŞİTLİ SEKTÖRLERE YAPACAĞIZ
Biz aynı zamanda yatırımlarımızı çeşitlendirerek yapıyoruz.Türkiye'de yatırımlarımızı çeşitli sektörlere yapacağız.

TÜRKİYE-KATAR DOSTLUĞU
​Türkiye ile Katar uzun yıllardır dost ve dost kalmaya devam edecek." diye konuştu. Katar Yatırım Kurumu (QIA) üst düzey yöneticisi (CEO) Şeyh Abdullah bin Muhammed bin Suud Al Sani de Türkiye'ye yönelik yeni yatırımlar için çalışmaların hızlı şekilde devam ettiğini belirterek, çok yakında yatırımların hangi alanlara yönelik olarak gerçekleştirileceğini ilan edeceklerini söyledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.