Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 08.09.2018 10:47

Hamaney'den dikkat çeken Erdoğan açıklaması!

, ve arasında Tahran’da gerçekleşen üçlü zirve görüşmelerine katılan Cumhurbaşkanı , daha sonra İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ile bir araya geldi. Görüşme sonrası Twitter üzerinden bir açıklama yapan Hamaney dikkat çeken mesajlar verdi.

Hamaney'den dikkat çeken Erdoğan açıklaması!

Dün Cumhurbaşkanı , Devlet Başkanı ve Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani liderliğinde, Tahran'da, üç ülke arasında ile meselesinin ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Bu görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ile de bir görüşme yaptı. İki liderin toplantısının ardından Hamaney, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çeken paylaşımlar yaptı.

"İŞBİRLİĞİNİ DAHA FAZLA GELİŞTİRMELİYİZ"
Twitter üzerinden verdiği mesajlarda Hamaney, "İslam'ın dünyadaki en önemli ihtiyacı bugün, yakınlık ve büyümedir. Müslüman ülkeler arasındaki işbirliği, bölgedeki problemleri çözmeyi kesinlikle kolaylaştırmaktadır; bu nedenle, kibirli güçler, özellikle ABD, Müslüman ülkeler arasındaki işbirliğinden, bir İslami gücün oluşmasından rahatsız oluyor. İran ve , bölgenin iki onurlu ve güçlü ülkesidir ve İslam Dünyası için karşılıklı motivasyonları vardır; bu nedenle, iki ulusun siyaset ve ekonomi arenasındaki işbirliği, öncekinden daha fazla genişlemelidir" dedi.

ERDOĞAN'I ETİKETLEYİP MESAJINI GÖNDERDİ
Cuımhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter hesabını etiketleyip açıklamalarına devam eden Hamaney, "Myanmar ile ilgili görüşlerinizi takdir ediyorum.Filistin davası her zaman önemlidir ve bir an bile ihmal edilmemelidir"ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

Metehan Metehan

islam ümmeti bir araya gelmeli daha cok hemde

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 08.09.2018 20:52

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.