Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 04.09.2018 13:40
  • Son Güncelleme: 04.09.2018 13:40

de ittifak olacak mı? 'den açıklama...

'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı , 2019 leriyle ilgili " Türkiye zor bir dönemden geçerken biz ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz" dedi.

Yerel seçimde ittifak olacak mı? AK Parti'den açıklama...

'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı , AK Parti'nin seçim stratejisiyle ilgili CNNTürk canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Özhaseki'nin açıklamalarından öne çıkanlar:

-Yerel seçimde MHP ile ittifak yapılacak mı?

Cumhur ittifakı diyerek biz ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu lerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde Sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler.

"DEVLET BEY'İN KAYGISI HAKLI"

Devlet Bey'in kaygısı haklı. Ben PKK'nın İstanbul'da bir ilçeyi gelip yönetmesini istemiyorum. HDP ile ittifak denildiğinde ülkenin 80 milyonun gözünde PKK ile ittifak anlamına geldiğini biliyor.

BAHÇELİ AÇIKLAMA YAPMIŞTI

yerel seçimlerle ilgili ittifak mesajı vermiş, "Yeni hükümet sisteminin başarısı için yerel yönetimlerin milletimiz tarafından görevlendirilmesi en temel görevimizdir.Özellikle başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere ilaveten diğer 27 büyükşehir belediye yönetimi zillete yakasını kaptıran, ülkesine çelme takan, üstelik FETÖ-PKK-PYD'nin yörüngesine sabitlenen partilerin asla kontrolüne girmemeli, yönetimine geçmemelidir. Bu tarihi bir sorumluluktur" demişti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.