Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 02.09.2018 15:35
  • Son Güncelleme: 02.09.2018 16:18

- ittifakı lerde devam edecek

in şartlarının çok farklı olduğunu belirten 'li vekil , ile ittifak yapılması gerektiğini söyledi.

CHP-HDP ittifakı yerel seçimlerde devam edecek

Eski İstanbul Milletvekili , Habertürk'te bir programa konuk oldu.

Çiçek, kriterlerine uyan 'lileri CHP'den aday gösterebileceklerini ifade etti.

DOĞU VE GÜNEYDOĞU'DA HDP İLE İTTİFAK
"Hep vurguluyoruz in şartları çok farklı" diyen Çiçek, sözlerine şöyle devam etti:

"Seçim öncesi 'e gitmiştik. Dediler ki HDP il başkanı da bu binada. Çağırın birlikte sohbet edelim dedim. Şimdi yerel bazda PKK ile bir bağlantısı olmayan, tabii hepsi PKK'lı derseniz hiç kimseyle bu konuları görüşemeyiz. Cumhuriyete, temel değerlere, o dört ilkeye bağlı olan adaylar konusunda CHP'ye inisiyatif tanırlarsa Doğu'da Güneydoğu'da HDP ile, Orta Anadolu'da MHP ile, Batı'da İYİ Parti ile Trakya'da da başka bir parti ile yerel seçimde işbirliği yapmamız lazım. Aksi halde tek parti, devletin, basının bütün imkanlarını gücünü kullanan bir partiye karşı seçimden zaferle çıkmamız mümkün değil. Şartlar bunu zorluyor."

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.