Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 31.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 31.08.2018 19:08

:"'de yeniden başlatılacak savaşı durduracak yine 'dir"

BBP Genel Başkanı : - "'de yeniden başlatılacak savaşı durduracak olan da yine 'dir. Türkiye hiç kimsenin beklemediği bir anda inşallah ansızın ya Ayn el-Arap olur ya farklı bir nokta olur, Telabyat olur, buralardan bir yerden Fırat Kalkanı Operasyonu gibi, gibi bir harekat yaptığında bütün burada bir oyunu yeniden tezgahlamaya çalışanların hepsinin de ortada kalacağını biz biliyoruz"

Savaşı durduracak ülke Türkiye'dir

BBP Genel Başkanı , "'de yeniden başlatılacak savaşı durduracak olan da yine 'dir. Türkiye hiç kimsenin beklemediği bir anda inşallah ansızın ya Ayn el-Arap olur ya farklı bir nokta olur, Telabyat olur, buralardan bir yerden Fırat Kalkanı Operasyonu gibi, gibi bir harekat yaptığında bütün burada bir oyunu yeniden tezgahlamaya çalışanların hepsinin de ortada kalacağını biz biliyoruz." dedi.

Destici, 'nın Kahramankazan ilçesinde Belediye Başkanı ve Kaymakam Engin Aksakal'ı ziyaret etti.

Ahi Mahallesi'nde bir vatandaşa taziye ziyaretinde bulunan Destici, gündemdeki konulara ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin bir taraftan terörle ciddi anlamda mücadele verirken öbür taraftan da siyonist, emperyalist Batı aleminin her türlü saldırısıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

Bu saldırıların bazen terörle bazen de bir takım yaptırımlarla ambargolarla uygulanmaya çalışıldığını belirten Destici, şöyle konuştu:

"Bütün bunlara baktığımız zaman hedefin Türkiye'yi zayıflatmak, güçsüz düşürmek, kendi içerisinde dertleriyle uğraşır hale getirerek dışarıdaki meselelerle ilgilenmesini engellemek olduğunu görüyoruz. Çünkü dışarıda Türk ve İslam coğrafyasında büyük kan ve gözyaşı var. 'dan 'e, 'dan 'e, 'ya kadar pek çok noktada, maalesef Müslüman Türk coğrafyasında kan ve gözyaşı var.

Tabi sınırlarımızın yanı başında Suriye'de sanki bütün bu 5-6 yıl süren savaş yetmedi, 100 binlerce insan hayatını kaybetti yetmedi, 10 milyona yakın insan mülteci oldu, adeta Suriye'nin üçte ikisi yakıldı yıkıldı yetmedi, şimdi Suriye'de savaş yeniden başlatılmaya çalışılıyor ve bunun da Suriye, coğrafyamız için büyük bir kötülük ve felaket diyebileceğimiz sonuçlarının yaşanacağını da buradan görmemek çok saflık olur diye düşünüyorum. Burada bütün amaç birincisi 'in güvenliğini sağlamak, ikincisi Esed rejiminin orada devamlılığını sağlamak, üçüncüsü de bizim hemen sınırımızın öbür tarafında / ve adı altında bir terör bölgesi nihayetinde de bir terör devleti kurdurmak, bütün amaç bu. Türkiye bugüne kadar bu oyunları bozdu, inşallah bundan sonra da bozacaktır. Suriye'de yeniden başlatılacak savaşı durduracak olan da yine Türkiye'dir. Türkiye hiç kimsenin beklemediği bir anda inşallah ansızın ya Ayn el-Arap olur ya farklı bir nokta olur, Telabyat olur, buralardan bir yerden Fırat Kalkanı Operasyonu gibi Afrin Harekatı gibi bir harekat yaptığında bütün burada bir oyunu yeniden tezgahlamaya çalışanların hepsinin de ortada kalacağını biz biliyoruz. Türkiye'nin bunu yapacak gücü var."

Türkiye'nin, bütün bunları yapmaması için dolar hamlesiyle bir ekonomik savaşla karşı karşıya bırakıldığını aktaran Destici, "Ama vatandaşlarımızla konuştuğumuzda 'evet zorluklarımız var, belki ödememiz gereken bedeller var ama biz gerekirse bu bedellerin hepsini öderiz ama milletimizin bağımsızlığından, istiklalinden, istikbalinden, birliğinden ve beraberliğinden bugüne kadar ödün vermedik, bundan sonra da Allah'ın izniyle ödün vermeyeceğiz.' Milletimizin bu kararlılığı, bu cesareti, bu idrakini görmüş olmaktan da büyük bir memnuniyet duymuş olduk." diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.