Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.08.2018 09:35
  • Son Güncelleme: 15.08.2018 09:35

kaçırılma şüphesi üzerine nakledilmiş

Organize suç örgütü lideri 'nın cezaevinden kaçırılacağı şüphesi üzerine 'den Sincan'a nakledildiği ortaya çıktı. Çakıcı'nı nakli sırasında başlatılan operasyonda 17 kişi gözaltına alınmıştı.

Çakıcı'nın nakil nedeni ortaya çıktı

'de cezaevinde tutulurken, süresiz sağlık raporuyla hastanede kalmasıyla gündeme gelen organize suç örgütü elebaşı , Ankara Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakledilmesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı.

Hürriyet'in haberine göre, Çakıcı'nın hastaneden kaçırılma şüphesi üzerine Sincan'a nakledildiği kaydedilirken, güvenlik riski nedeniyle tedavisine cezaevi yerleşkesindeki hastanede devam edileceği bildirildi. Bu amaçla Çakıcı'nın naklinden sonra cezaevinde biri kardiyolog olmak üzere 2 yeni doktor görevlendirildiği belirtildi.

Önceki gün Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi'nden nakledilen Çakıcı'nın adamlarına yönelik yapılan operasyonun detayları da ortaya çıktı.

NAKİLDE OPERASYON

Çakıcı'nın cezaevinden nakledildiği sabah saat 05.00'te organize suçlarla mücadele ekipleri tarafından , , Kırıkkale, , ve 'da eş zamanlı baskınlar yapıldı. Çakıcı'nın nakledildiği sırada kaçırma girişimi ve güvenlik tehlikesine karşın başlatılan operasyonda 17 kişi yakalandı. Gözaltına alınanlar arasında Çakıcı'nın avukatı C.S. ile medya sorumlusu F.A. da bulunuyor. Baskınlarda 3 ruhsatsız silah da ele geçirildi. Operasyonun ardından soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcısına yönelik tehditler yapıldığı da belirlendi. Çakıcı'nın cezaevinden yönelttiği belirtilen tehditler üzerine soruşturma savcısına koruma verilirken, güvenlik önlemleri de arttırıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.