Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 11.08.2018 00:00
  • Son Güncelleme: 11.08.2018 17:34

Son dakika: Başkan Erdoğan'dan Widodo taziye telefonu

Erdoğan, Cumhurbaşkanı ile telefonda görüşerek de hayatlarını kaybedenler için taziyede bulundu.

Başkan Erdoğan'dan Endonezya'ya taziye!

, Cumhurbaşkanı ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, dün gerçekleşen görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezya'da de hayatlarını kaybedenler için taziyede bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Endonezyalı mevkidaşı Widodo'ya, Lombok adasında son iki hafta içerisinde arka arkaya yaşanan deprem felaketlerindeki can kayıplarından dolayı büyük üzüntü duyduğunu ifade etti. Hayatlarını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine ve Endonezya halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu acılı süreçte dost ve kardeş Endonezya'nın yanında olduklarını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin gerek Lombok adasında devam eden kurtarma çalışmaları, gerekse afetzedelerin yaralarının sarılması için ihtiyaç duyulan her türlü yardımı sağlamaya hazır olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Endonezya Cumhurbaşkanı Widodo, görüşme vesilesiyle ikili ilişkileri geliştirme konusundaki kararlılıklarını da teyit ettiler.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.