Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 10.08.2018 16:43
  • Son Güncelleme: 10.08.2018 17:44

Son dakika: Başkan Erdoğan Putin ile telefonda görüştü

Türkiye'ye ekonomik operasyon çekmeyi sürdüren ABD Başkanı Donald Trump'ın twitter hesabından paylaştığı tehdit mesajı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başkanı Putin ile telefonda görüştü. Görüşmede ekonomik ve bölgesel görüşmeler ele alındı.

Başkan Erdoğan'dan kritik görüşme

Başkan , Başkanı ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Başkan Erdoğan'ın dün Bayburt'ta bulunduğu sırada gerçekleşen telefon görüşmesinde, ikili ve bölgesel konular hakkında fikir teatisinde bulunuldu. Türkiye-Rusya arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin olumlu bir seyir izlemesinden, savunma sanayii ve enerji alanlarındaki işbirliğinin sürmesinden memnuniyetlerini dile getiren iki lider, ve sürecine ilişkin son gelişmeleri ele aldılar.

TRUMP NE DEMİŞTİ?

ABD Başkanı Trump, "Şu anda Türkiye'nin çelik ve alüminyum ithalatına uygulanan ek gümrük vergisini iki katına çıkarmaları yetkisi verdim. TL güçlü dolarımıza karşı çok hızlı bie şekilde aşağı gidiyor. Aluminyum vergisi %20, çelik % 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu an iyi değil" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.