Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.07.2018 18:26
  • Son Güncelleme: 12.07.2018 18:37

'ın 'İy Meleği' , 160 bin kişinin ilik örneğini Amerika'ya kaçırdı

'ın müridlerinden 'nın 'im' bahanesiyle 160 bin kişiden topladığı kan ve örneğini Amerika'ya kaçırdı.

İlik hırsızı çıktı!

ve suç örgütüne yönelik gözaltı operasyonunda örgütte doktor olarak bilinen ve im deyip adına kampanyası yapan , 160 bin kişinin ilik örneğini Amerika'ya kaçırdı.

160 BİN KİŞİNİN KAN VE İLİK ÖRNEKLERİ ABD'YE GÖNDERİLDİ

Oktar Babuna adını, 1999 yılının yaz aylarında kan kanseri olduğu ve tedavi için ilik nakli gerektiğini duyuran gazete ilanı ve başlattığı ilik kampanyası ile duyurdu. Kampanyada 160 bin kişiden ilik ve kan örneği alınmasının ardından örneklerin 120.000'inin kaybolması suçlamasıyla dönemin Sağlık Bakanı Osman Durmuş tarafından hakkında soruşturma başlatıldı. Adnan Oktar ile bağlantısı olduğu, kan ve ilik örneklerinin ABD'ye gönderildiği iddialarıyla gündeme geldi.

TÜRKİYE KAMPANYAYI DEVAM ETTİREN AVUSTRALYA'YI UYARMIŞTI

Kampanyada kuşkular olduğu gerekçesiyle toplanan ilik ve kanların iade edilmesi için girişimde bulunulmuşsa da büyük oranda başarısız oldu. 'nın girişimiyle 'de durdurulan kampanyanın 'da sürmesi üzerine Türkiye, Avustralya'yı uyararak kampanyanın durdurulmasını sağladı.

"CANIMIZI ÇOK YAKTI, BEDELİNİ ÖDEYECEK"

Akşam gazetesine konuşan Babuna kardeşlerin annesi Semin Babuna, "Adnan Oktar denilen şahıs benim çocuklarımı benden çaldı. 200'e yakın aile içinde sadece 4 aile bunlarla uğraştık. İki yalancı şahitle ailelere şantaj yaptığını biliyoruz. İnsanların haklarında suç uydurup kumpaslar kurdu. Canımızı çok yaktı. Şimdi yaptığı tüm kötülüklerin bedelini ödeyecek" dedi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.